Wpis z mikrobloga

#budoinwestuje - inwestowanie w Lego

Co jest lepsze od kuźni? Dwie kuźnie. Co jest gorsze od kuźni? Zakupy w oficjalnym sklepie Lego, gdzie paczka przychodzi osrana jakimś olejem, otwarta i sety są poniszczone :<
Kuźnia to według mnie jeden z pewniaczków co do inwestowania i wprawdzie jeszcze nie jest wycofywana, ale już chcę zacząć budować sobie zapas. Drugi łakomy kąsek obecnie to Defender wycofywany w Grudniu 2022.
#lego #inwestowanie #inwestycje #chwalesie
Budo - #budoinwestuje - inwestowanie w Lego

Co jest lepsze od kuźni? Dwie kuźnie. ...

źródło: comment_1656700219l39kH31Q023vyef5XpVS7T.jpg

Pobierz
  • 15
jeśli te pudełka są w takim stanie, to tak słabo pod inwestycję bym powiedział


@damw: Zgadza się, już wymiana w trakcie. Nauczka, żeby się pofatygować do sklepu stacjonarnego i po prostu kupić normalnie (na szczęście mam sklep w miarę blisko).
Nauczka, żeby się pofatygować do sklepu stacjonarnego i po prostu kupić normalnie


@Budo: w takim przypadku będziesz miał nalepca na pudełku xD
@Lukasq: Jeżeli sprzedajesz jako osoba prywatna to już zależy od ciebie czy się na to zgodzisz bo w takiej sytuacji nie przysługuje prawo do zwrotu w ciągu 14 dni. A kupujący w takiej sytuacji może co najwyżej poinformować o tym publicznie aby zrobić ci anty reklamę bo przecież nie pójdzie na policje z faktem że co prawda otrzymał zakupiony produkt ale karton się pogniótł ( ͡º ͜ʖ͡º
@Lukasq: Trzeba dobrze zapakować. W ekstremalnych wypadkach móżna ubezpieczyć, no i jeszcze robić zdjęcia przed wysyłką, żeby nikt nie powiedział, że wysłałeś poniszczone.
@Polanin: Niby tak ale raczej ciężko będzie wygrać w tej sprawie bo jakby nie patrzeć to karton lego jest opakowaniem zewnętrznym i nie jestem pewien czy ich obchodzi to że lego jest bardziej kolekcjonersko-prezentowe i jest różnica między kartonem od pralki a lego jeżeli zawartość jest cała
@LaX: Defender zawsze będzie łakomym kąskiem, bo cena się obroni. Najwyżej trzeba będzie dłużej poczekać, albo sprzedać z mniejszym zyskiem. Im lepszy deal tym lepiej oczywiście. Ja mieszkam w uk i z Europy średnio mi się opłaca kupować niestety, ale uk ma dobre deale też.
@Budo: problem z Kuźnią jest taki, że jest mega popularna i każdy ją kupuje na inwestycje. Efekt będzie taki, że może być ciężko z późniejszą sprzedażą bo będzie spora konkurencja. Dodatkowo w sklepie lego jest droższa niż w innych sklepach (o jakieś 180zł), więc i ewentualny zarobek mniejszy.
@Klimbert: według mnie nie będzie zbyt popularna. Popyt na ten set jest ogromny i regularnie go brakuje na półkach.
Jeśli chodzi o cenę, to u mnie w uk prawie nigdzie nie da się kupić taniej, więc będzie ok jeśli chodzi o zarobek. Teraz dopiero john lewis zrobił pierwszą promkę jaką widziałem (f125---> f100).