Wpis z mikrobloga

Hejka, korzystam z inteligentnego oświetlenia domu i zaczynam mieć za dużo przycisków. Chciałbym wyrzucić tradycyjne przyciski od świateł. Tylko powiedzcie mi - czy znajdę takie mini przełączniki świateł? W sensie - aby podłączyć je, schować przełącznik do puszki i dziurę zastąpić po prostu inteligentnym przyciskiem który jest zasilany bateria. Potrzebuje tego mini przełącznika ponieważ aby system działał żarówka musi mieć prąd, wiec on musi być na on. Czy jest coś takiego?

#oswietlenie #smarthome #elektryka
  • 16
  • Odpowiedz
korzystam z inteligentnego oświetlenia domu


@Knaajcior: Jakiego?

czy znajdę takie mini przełączniki świateł?


@Knaajcior: Jakie? Jest od groma standardów, w każdym od groma rozwiązań, bądź precyzyjny. Co masz a co chcesz osiągnąć.
  • Odpowiedz
@Knaajcior: W sensie chcesz tam schować w ścianie fizyczny wyłącznik obwodu elektrycznego, taki zwykły pstryczek a nie smart moduł dopuszkowy? Coś takiego? https://www.obi.pl/przelaczniki-kolyskowe/wylacznik-kolyskowy-wa12s91-15-a/p/6124705?wt_mc=gs.pla.Technika.Instalacjaelektryczna.Seriewy%C5%82%C4%85cznik%C3%B3w&wt_cc1=17611001889&wt_cc4=c&wt_cc9=&wt_mc=gs.pla.smart.technika.&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeJn8fPH0N-MuW5ohJXIfYOv7k9Q_huyDmXi6jjLPBcJgeFo3PhTlgxoCk48QAvD_BwE
Zazwyczaj każdy to po prostu zwiera w puszce na zawsze ale twój pomysł nawet nie brzmi głupio.
  • Odpowiedz
@dran2: Tak! O cos takiego, czy coś takiego mogę podłączyć bez problemu? Nie chce zwierać tego na stałe w puszce, wolalbym taki mini przelacznik, puscic go na ON i schowac go w puszce i zakryć smart przyciskiem :D
  • Odpowiedz
@Knaajcior: Ten konkretny ma styki na wierzchu więc możesz poszukać czegoś z obudową bo ciężko to będzie zaizolować a chcesz tam grzebać paluchami. Może jakiś lampkowy? Zmierz ile masz miejsca i leć do OBI czy innej Castoramy z linijką.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Knaajcior: Ok, rozumiem. Ale nie masz tam dostępu, przełącznika nigdy nie będziesz używał. Więc raz na rok, jak tam zajrzysz to możesz równie dobrze wypiąć żyłę z wago. Koniec końców i tak zrobisz jak chcesz, ale nie wiem czy jest sens marnować zasoby na poszukiwanie takiego przełącznika, kupno jego i montaż. Skoro równie sensownym rozwiązaniem jest spiąć to na wago. Ja bym odradzał takie coś, nie komplikuj sobie życia.
  • Odpowiedz