Wpis z mikrobloga

Siema wykopki, potrzebna mi wasza porada. Spółdzielnia mieszkaniowa zamontowała na parkingu przyległym do mojego bloku bramę na pilota. Wszystko fajnie tylko ze stwierdzili ze wydadzą tylko 1 pilot na mieszkanie. Wszystko było by ok gdyby bramę można było otworzyć dzwoniąc na nr. Tel. (widziałem te rozwiązanie u znajomych na osiedlu) jednak nie ma takiej opcji bo według spółdzielni jest ona za droga. Problem w tym że potrzebny mi 2 pilot do bramy dla mojej partnerki. Jeździmy do pracy na różne godziny i niema możliwości ze podzielimy się 1 pilotem. Spółdzielnia nie przyjmuje argumentów ze tak się nie da funkcjonować i 2 pilot jest potrzebny. Z tego co mi wiadomo pilot do bramy jest zmienno-kodowy wiec nie da się go prosto dorobić. Proszę doradźcie jak mogę wymusić na nich wydanie drugiego pilota

P.S. Sąsiad poszedł do nich i powiedział ze zgubił pilot i potrzebuje nowego na co oni stwierdzili że nowy mogą wydać tylko jeśli stary zostanie zwrócony.
Może jakieś rozwiązanie #diy
#mieszkanie #spoldzielnia #porady #prawo #parking
  • 102
@Azaminer: abstrakcja jakaś...

-Proszę, proszę. No więc panie kolego w zasadzie wszystko jest w porządku. Przydział jest gotowy, mieszkanie czeka... Niestety nie mogę dać panu tego przydziału.

-Dlaczego?

-Stwierdziłem niestety luki w pańskich dokumentach. No na przykład nie ma pan zaświadczenia, czy pańscy rodzice posiadają jakąś własną nieruchomość albo dodatkowe izby?

-Ale panie prezesie przecież moi rodzice już dawno nie żyją.

-Nie szkodzi. To znaczy przepraszam, źle się wyraziłem. Oczywiście ja
@Azaminer: Z twojego mieszkania łapie ten pilot? Bo możesz zrobić tak że podpinasz przekaźniki jakiejś innej centralki do przycisku na pilocie do bramy i używasz pilotów od tej centralki która będzie klikać tego jednego pilota od bramy.
Lub też zamiast centralki na kolejne piloty możesz dać jakiś moduł GSM i zrobić na telefon. Albo jakiś smarthome na ESP32 + apka na telefon i sterowanie przez internet.
@Azaminer:

Sąsiad poszedł do nich i powiedział ze zgubił pilot i potrzebuje nowego na co oni stwierdzili że nowy mogą wydać tylko jeśli stary zostanie zwrócony.


Zwróć stary pilot bez elektroniki w środku, powiesz, że zepsuł się pilot i nie działa.
@rakiwo: Parking jest „przypisany” do 4 bloków, miejsca parkingowe są ogólnodostępne dla mieszkańców tych bloków. Od zawsze trzymam tam swoje 2 samochody i nikt z sąsiadów nie ma z tym problemu, tak samo jak ja nie mam problemu z tym że czasami jak przyjadę wieczorem to nie ma miejsc parkingowych. Jedyne czego chce to 2 pilot do bramy żebym mógł wjechać na ten parking.
@Azaminer: a może jednak niektórzy sąsiedzi mieli problem i alarmowali o nim spółdzielnię? Nie mówię o Tobie ale wiem, że wielu Polaków to cwaniaki, mój sąsiad trzymał czasem 4 auta na naszym parkingu bo nie miał gdzie postawić 2 służbówek, inni jak zrobili jakąś komunię czy inne chrzciny na 30 osób to zajęli pół parkingu autami gości. Jeśli jest deficyt miejsc parkingowych to uważam, że jedno mieszkanie jedno auto to świetne
@Azaminer przecież taka zabawka kosztuję 700 PLN no to jak drogo dla spółdzielni ?? Pewnie wszyscy sąsiedzi się ucieszą jak będą otwierać GSM. Ja mam u siebie na ekranie w aucie kontakt brama. Wygodniejsze niż pilot.
Mam szczerą nadzieje ze uda się to załatwić w cywilizowany sposób.


@Azaminer: E nie. U mnie była podobna sytuacja. Z właścicielem mieszkania, które wtedy wynajmowałem ustaliliśmy, że wyślemy jego żonę, żeby zrobiła awanturę w biurze spółdzielni.

Od zawsze trzymam tam swoje 2 samochody i nikt z sąsiadów nie ma z tym problemu


@Azaminer: No dobra to wyjaśnia sprawę. Ja np. od zawsze srałem do paczkomatu i nikt z tym nie miał problemów, nawet memy o tym powstały ( ͡° ͜ʖ ͡°)