Wpis z mikrobloga

@MikiGRU: Zamierzasz się tymi zestawami sam bawić czy kupować tylko na inwestycje? Bo ciężko stwierdzić. Pewniakiem wydaje się Kuźnia, ale tą z kolei kupił już chyba prawie każdy, a kto kupił na handel to pewnieni po kilka sztuk więc zwrot inwestycji możesz mieć za parę lat. Speed championsy się wydają fajne. Niektóre stare sety z tej serii mocno podrożały więc może warto się zainteresować.

Wykop to chyba nie jest dobre miejsce
@DESiGNER86: niedawno kupilem od goscia 10220 za 500 pln (nowy/nieotwierany zestaw). Model z 2011 roku. Gdzie katalogówka to było 440 pln.

Oczywiście mi napiszesz, że zły zestaw, lepszy weź, musisz sprobować czegoś innego, lego super inwestycja.

Niestety rynek jest mały i mało kto wyda 300% ceny za zestaw. Jedyne z czym się zgodzę to sprzedaż używanego zestawu za cene zakupu bo tu poszedł mi tak porszak i 42009.
@Lukasq tylko pod inwestycję

Wykop to dobre miejsce odnośnie rad pod inwestycje, wystarczy robić dokładnie odwrotnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie mówię że to zrobię, chciałem rozeznać się w temacie i poznać opinie ludzi którzy w tym siedzą a co chwilę widzę że ktoś dodaje duże ciekawe ale i zapewne drogie zestawy.
@Strzalka: Swojego czasu nakupowalem zestawów z drugiej ręki lego system, indiana jones z popularnych serwisów ogłoszeniowych, wystawiłem na grupy lego i miałem średnio 70% marży. Od momentu zakupu do sprzedaży nie mijało więcej jak tydzień.
@DESiGNER86: uzywka a nowka to dwa różne targety sprzedaży, widać to grubo na bricklinku. No ale jeżeli z takich #!$%@? ogarnales 70% marzy to warto sie brac za wieksze zestawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyżby? W szybki sposób można zrobić 50%


@DESiGNER86: Bardziej bym napisał, że można było na niektórych zestawach. Ilość ludzi, która obecnie kupuje lego pod inwestycję i ilość nowych zestawów Lego pozycjonowanych pod kolekcje jest tak duża, że będzie śmieszenie jak przyjdzie do sprzedaży.
@Strzalka
@Strzalka
@MikiGRU

2 lata temu kupiłem używany dźwig Technic 42082 bez pudełka i z brakującymi kilkoma częściami za 450zl.
Jeszcze mi go babka rozłożyła XD znalezione na Gumtree.
Opytoliłem 3 tygodnie temu za 730zł XD I to w zasadzie w pół dnia.
@jedmar: gdybyś go sprzedał powyżej katalogowej to mówiłbym ze jest to inwestycja. No nie oszukujmy sie 730 pln za jeden z lepszych zestawow to smiesznie tanio.

No ale jeżeli inwestowanie w lego jest takie super to znajdzmy na tagu kogoś kto kupił porsze pomaranczowe za 3k xD
Na jakie zestawy LEGO zwrócić uwagę w kontekście inwestycji. Nie zamierzam nawet otworzyć opakowania


@MikiGRU: Jak się tym nie interesujesz i w tym nie siedzisz to będzie Ci trudno stwierdzić na co będzie w przyszłości popyt i czego jednocześnie będzie mała podaż. Ogólnie to średnio wychodzi inwestowanie w coś na czym się nie znasz, ale to nie moje piniondze ¯\_(ツ)_/¯ Jedna rada jest uniwersalna: kupuj na górce, sprzedawaj w dołku. Ja
Popatrzcie sobie tylko po ile Diner lub Barakuda teraz chodzą


@dziacha: Ile jest takich zestawów? Diner wycofali 1,5 roku temu kiedy jeszcze lego pod inwestycje nie było takie popularne. Barakuda było dość drogim zestawem i do tego jedynym pirackim może oprócz 31109. Zobaczymy jak się będę sprzedawały takie ilości Saturnów i kuźni.
@Strzalka: Taka parodia, że za 100k wpakowane w zestawy w latach 2010-2013 kupiłem sobie mieszkanie w Warszawie w 2014.

@MikiGRU: Jakie zestawy? Takie, które są blisko wycofania i uda Ci się kupić sporo taniej. Przykładem czym jest dobra i zła decyzja inwestycyjna niech będzie Barakuda. Mogłeś ją kupić za mniej niż 600 zł rok temu i po pół roku sprzedać ze 100% zyskiem. To była dobra inwestycja. Mogłeś też pod