Wpis z mikrobloga

Byłem u optyka i usłyszałem ze wada się nie zmieniła ale na recepcie mam -4.5 vs -4.25 które mam obecnie (na90% bo sam mogłem coś pomylić). Z jednej strony super że wada jest stabilna z drugiej to i tak widzę słabo z porównaniu z osobą która okularów nie potrzebuje.

I teraz tak, byłem z recepta u różnych optyków i to masakra, jedni twierdza ze różnica miedzy indeksem 1.67 i 1.74 będzie znaczna, drudzy że to będą setne milimetra. Plus różne opinie odnośnie producentów, ze u jednego szkła będą cieńsze w porównaniu do innego producenta w tym samym indeksie

Jedni twierdza ze w obecnych okularach mam aferę, inni że mam sferyczne. Jedni żebym się zdecydował na soczewkę recepturową, drudzy ze magazynowa wystarczy

Zwariować można, człowiek musi się doktoryzować z każdego tematu.

Ktoś może doradzić czy warto iść w indeks 1.74 przy takiej wadzie i jak to wygląda u różnych producentów? Z oprawkami też mam zawsze problem, obecnie stanęło na super lekkich polaroidach tyle ze grubość ich oprawki to 3mm vs 4mm które mam obecnie

#okulary
  • 3
@snsj: wszystko zależy od oprawki. Przy takiej niedużej wadzie 1.67 będzie w zupełności wystarczające, może nawet nie będzie nic wystawać w tym polaroidzie. Asferyczna soczewka będzie bardziej płaska i nie będzie Ci tak zniekształcać twarzy. Soczewki magazynowe są dostępne u producenta od ręki, a receptura jest robiona pod Ciebie (na te drugie się dłużej czeka i są trochę droższe).

A skoro szkiełka i tak będą drogie, to ja bym polecił pomyśleć
@fotograf_warszawiak: niestety Śląsk,

Polaroid mnie przekonał modelem 6139 CS z nakładką przeciwsłoneczną, przymierzałem masę oprawek, nawet zamawiałem kilka przez internet i ta chyba najbardziej mi pasuje względem wyglądu jak i dopasowania do twarzy. Nie mogę też powiedzieć ze te droższe oprawy które miałem okazje przymierzać różniły się pod względem jakości. Pewnie kwestia tego jakie marki masz na myśli

Pogooglowalem trochę i chyba faktycznie różnica miedzy 1.67 i 1.74 będzie znikoma i