Wpis z mikrobloga

Mirasy budowlasy,

Sprawa jest tego typu, że w tym roku chce ocieplić strych. Podzwoniłem trochę po tych wszystkich firmach i każdy mówi co innego.

Pacjent jest taki, że mam 170m3 strychu, którego używam tylko do wieszania prania i w domyślę nic tam więcej nie robię. Ściany mam ocieplone, ja chce ocieplić tylko strop bo tak jak mówię nie potrzebuje nic więcej.

Jedna firma mi poleca 30 cm celuozy wdmuchiwanej i to jest w miarę tanio

Kolejne 3 firmy mi polecają 20cm otwarto komórkowej piany PUR

Plus jedna firma 5 cm zamknięto komórkowej piany PUR

Co byście brali i dlaczego? Powiem szczere, że trochę mnie zaciekawiła ta celuoza, ale na jej temat najmniej info mogą znaleźć. Współczynnik termiczny taki sam jak otwarto komórkowa piana , ale na piane wiadomo za x lat mogę zrobić wylewkę(nie mowię, że chce ale opcja jak cos by była) a na celuoze nie

Jakieś porady?

#budownictwo #ocieplenie #dom #remontujzwykopem #remont #budowadomu #budowlanka
  • 5
  • Odpowiedz
@Axtezim: Ja jeszcze parę lat temu robiłem. Położyłem 5 cm raz, potem na krzyż 5 cm. :D Na tym leżą dywany. Ale tam się wchodzi raz na ruski rok. Jak myślisz o wykorzystaniu strychu to jedynie styropian i na to wylewka. Dasz 5 cm, na krzyż 5 cm druga warstwa i jest dobrze zrobione. Ta celuloza jak Ci wejdzie wilgoć z prania to dupa będzie. W dodatku firma Ci wdmucha to,
  • Odpowiedz
  • 1
@azsym: 6cm zamkniętokomorowej piany. Jestem mega zadowolony. Mam dużo cieplej, bo jakieś 22 stopnie w domu, gdzie miałem 18-19 , a żarło jakieś 20-30% więcej opału
  • Odpowiedz