Wpis z mikrobloga

  • 0
@matkobossco tam są w ogóle jakieś sensowne studia, jakikolwiek porównywalne poziomem do państwowej polibidy czy uniwerku? Czy takie właśnie studia dla studiów, żeby tylko coś w BB było bo do Katowic i Krakowa tak daleko...
  • Odpowiedz
@naxed: są, tylko trzeba mieć otwartą głowę. Te polibudy np. w Krakowie to fabryka stresu i kucia na pamięć. Tutaj jest dużo młodszych wykładowców, którzy już nie chcą studentom udowadniać gdzie ich miejsce. A i piszę o kierunkach typu budownictwo. Reszty nie wiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@matkobossco Ale ogólnie tak dla licealisty z naszego regionu to backup? Pytam jak to jest odbierane, bo mieszkam w BB od niedawna i nigdy wcześniej nawet nie słyszałem o tej uczelni i nie wiem czy dobrze sobie zadanie wyrobiłem. Dla mnie to takie miejsce awaryjne jak coś w KRK czy Kato itp nie wyjdzie albo miejsce żeby coś z sobą zrobić gdy brakuje pomysłu. Ale nie wiem czy nie krzywdzę
  • Odpowiedz
  • 0
@JayM właśnie głównie mnie interesuje coś konkretniejszego, dzięki. Ja osobiście zatrudniając patrzę chyba trochę gorzej na kandydatów z ATH w CV w porównaniu do bardziej znanych uczelni. Ale to "starsze" roczniki.
  • Odpowiedz
@naxed: ATH ma złą opinię ale nie jest to najgorsza uczelnia. Zależy tak naprawdę od ciebie. Wiadomo, że prestiżowa uczelnia lepiej wygląda w CV nawet jeśli mniej się po niej nauczyłeś
  • Odpowiedz
@naxed: To odpowiadając, zmieniło się dużo na lepsze ale jest jeden minus. Przez to jak kiedyś było, młodzież głównie wybiera Katowice i Kraków, tak jak wyżej pisałeś. Dochodzi też do tego, że Bielsko nie jest stricte imprezowym miastem. Jednak jako 19-latech chcesz od życia więcej jeśli jest taka możliwość :D A i piszę to jako student ATH i politechniki Krakowskiej.
  • Odpowiedz
@naxed: Z kontaktami owszem ale co do myślenia nie jest to do końca prawda. To zależy od kierunku, od twojego roku i od wielu innych rzeczy. Skończyłam „lepszą” uczelnię i gówno mi dała xd
  • Odpowiedz
@naxed: Z kontaktami nie zgodzę się. Tak naprawdę zależy jak komu w życiu wyjdzie. Oczywiście, w większym mieście, więcej kontaktów. Ale niekoniecznie muszą być więcej warte ;d
  • Odpowiedz
  • 0
@JayM z perspektywy Śląska wydaje mi się że to jest charakter tych okolic - dużo domów (po co zatem wychodzić), studiujący w BB nie mieszkają a dojeżdżają z okolicznych mieścin, tu wiecznie jest potrzebne auto bo komunikacja nocna czy Uber nie istnieje.
Może kiedyś było inaczej ale jak przyjechałem i poszliśmy na miasto to byłem w szoku, wyszliśmy jak na Slunsku, około 23 jak się wszystko rozkręca. W BB już było zamykanie
  • Odpowiedz
  • 0
@matkobossco wiadomo że lecimy ogólnikami, ja mogę ocenić tylko wśród osób które znam i które spotykałem na studiach swoich czy znajomych. Niektórzy zmarnowali ten okres, niektórzy nie :)
  • Odpowiedz
@naxed: Dlatego młodzi co chcą wyjść na imprezę, mają w Bielsku problem :D jedynie osoby, które nie mogą liczyć na rodzinę w formie finansowego wsparcia nie myślą o większym mieście. I fakt, też mnie boli czasami, że o 23 wszystko zamknięte xd Z tego co wiem (ja rocznik 96) to kiedyś Bielsko było miastem, w tym ATH, że ludzie wybierali tutaj studia zamiast np. Łodzi. Ale to lata 90, wiem od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlodyernest: Ath ma słaba opinie od ludzi którzy nie są w stanie przejść przez kilka semestrów i napisać pracę - co w głównej mierze udawało się tylko tym którzy faktycznie nie powinni na tych studiach być. A Ci którzy kończą powiedzmy kierunki techniczne bez problemu znajdują pracę nawet podczas studiów. Na uczelni znajdziesz masę doświadczonych doktorów którzy pracują w sowim zawodzie, będą Cię cenić za Twoja wiedzę - easy praca już
  • Odpowiedz
@JayM: gdy sie przeprowadzałem, to szacowałem ze BB jest ~15 lat za Katowicami. Mieszkam tutaj 5 lat i widzę progres. Zafowanie tzn. infrastruktura drogowa, ilość nowszych osiedli, poziom knajp, poziom reklamy firm, ilość pustek poindustrialnych itp. Oby kryzys nie przeszkodził, bo prognozy są dobre. Jedyny minus to mało dużych firm, poza firmami czysto produkcyjnymi, które raczej ludzi wyzyskują. BB to idealne miejsce dla IT, póki co jednak mało jest ten fakt
  • Odpowiedz
@HasloMaslo: czyli wybierz dobrze kierunek i go ukończ + ruszaj tyłkiem to robotę będziesz miał ;) w sumie prawda. Ale nie wiem czy wytrzebię w sobie poczucie, że gdy kiedyś córka powie mi gdzie składa papiery, od razu powiem Jej, aby unikała ATH : <
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@naxed: Również jestem tego zdania, ja znalazłem się tam tylko dlatego że matury nie poszły mi tak jak chciałem a informatyka jest oblegana i ciężko się załapać nawet z rezerwowych list. Ath jako pierwszy wybór? Jedynie jak nie masz innej opcji ¯_(ツ)_/¯ Jedyny plus jaki widziałem na tej uczelni? W porównaniu z innymi uczelniami, jak kończysz informatykę na ath to jesteś wiele kroków do przodu w programowaniu bo nie tracisz czasu
  • Odpowiedz