Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Fajna pogoda i urodziła mi się w głowie myśl na zakup motocykla i zrobienia prawka.
Mieszkam w UK i mogę 'uczyć się' jeżdżąc na tzw. prawku 'provisional', więc spoko.
Problem mam z wyborem pojazdu:
-nie chcę "leżeć" na motocyklu,
-nie chcę, żeby motocykl staro wyglądał,
-250 lub 400 ccm chyba, że jednak warto coś większego na start,
-ma nie hałasować za bardzo
Małe turystyki wydają mi się brzydkie, szlifierek nie chcę. Teoretycznie moje warunki spełnia klasa street ALE tam są jakieś monstra z 90KM i też nie wyglądają na wygodne.
Doradzicie coś?
#motocykle #motoryzacja #pytanie
  • 27
@el_Danone: Skoro zyjesz w UK to najpierw zobacz sobie ile kosztuje ubezpieczenie motocykla dla swierzaka, a dopiero pozniej zabieraj sie za jego kupno. Rob pelne A od razu i pierwszy rok czasem na jakims pierdzipedzie trzeba sie przemeczyc, bo ubezpieczenie potrafi byc wieksze niz wartos 2oo.
@emissary: zorientowałem się co i jak. No i teraz mam dylemat - chciałem robić A2 do 35KW bo to i tak kosmos jeśli chodzi o osiągi. Mam szybkie auto i zwyczajnie chcę coś fajnego do pośmigania po wiejskich drogach. Nie łamiące gręgosłupa po 50km ¯\_(ツ)_/¯
coś takiego ale z mniejszym silnikiem?


źródło: Top-7-Honda-Street-Fun-Motorbikes.jpg


@el_Danone: Nie szukaj czegoś takiego z mniejszym silnikiem tylko kup sobie właśnie to jeśli się kategorią prawka załapiesz.
Honda NC700 jest bardzo przyjazna dla początkujących - niziutko położony środek ciężkości (silnik "leży" a bak jest pod siedzeniem) i przyjemne oddawanie mocy, tak po samochodowemu. A jak trzeba to też pojedzie szybciej.
@zongobongo: rynek motocykli mnie zwyczajnie zaskakuje. Z samochodami jest prosto - czekolwiek byś nie chciał: od wyglądających kozacko mieszczuchów z 14s do setki, poprzez jakieś wybajerzone i wygodne auta segmentu B, po limuzynę tak twardą, że może konkurować z sucharem z racji żywnościowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W motocyklach są chyba tylko dwie strony: ekstremalny komfort i ekstremalne osiągi. Ja szukam czegoś pomiędzy...
Mało wiesz o motocyklach w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: pewnie masz rację. Dlaczego jednak nie mogę jednak dostać tego co chcę? Przeglądam ogłoszenia od 2 tygodni i dupa blada. Mogę kupić A3 sedan z pakietem S, zawieszeniem Air i silnikiem 1.2 120KM. Nawet patrząc po używkach to masz takiego DS4 z Hydractive, 3-strefową klimą i silnikiem 95KM. Ja chcę pojeździć fajnym motocyklem, wygodnym i
@el_Danone:

Ja chcę pojeździć fajnym motocyklem, wygodnym i nie krzyczącym na ulicy.

Jest pełno takich. Ale musisz określić czego chcesz. Masz albo nowoczesne (które widzę ci się nie podobają. Patrzyłeś g310r?) Albo bardziej retro ale tu też coś nie gra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Nie czarujmy się: 400cc to osiągi aut premium.

@el_Danone: Jazda motocyklem to nie są osiągi. Możesz mieć i 150 KM i z nich nie korzystać albo korzystać inaczej niż 3 sekundy do 100. Twoje porównania są tak samo bez sensu jak przeliczanie na emigracji funtów na złotówki. Nie kupujesz auta, tylko motocykl. Wymyśliłeś sobie coś, a teraz starasz się wszystkich przekonać, że masz rację. Nikt Cię nie zmusza do kupienia dwóch
Możesz mieć i 150 KM i z nich nie korzystać albo korzystać inaczej niż 3 sekundy do 100


@Rabe: niby tak ALE wybierasz między ciężkim turystykiem i szlifierką. Zresztą (i bez reszty :D) - nie tego szukam. Chcę wygodnego motocykla o nowoczesnym wyglądzie i przeciętnych osiągach. To aż tak dużo?
@el_Danone: Honda NC700. Moc 48KM, spory moment obrotowy, pali tyle, co skuter 125 [serio!] i jest niezajebywalna. Żeby to zabić, to trzeba piachu do baku nasypać, wtedy padnie. Po jakichś 100 tysiącach... Są udokumentowane przypadki na zagranicznych forach przebiegów powyżej 200 tysięcy. Na prawdę genialny sprzęt.