Wpis z mikrobloga

@SkrytyZolw: Ano bolą przewlekle w taki sposób jak ząb boli po borowaniu, tyle, że u mnie to jest przewlekłe. Jakby cały czas ząb był jakiś naruszony, otwarty, nieregenerujący się. Mam dość spory zanik dziąseł, więc myślę, że to może te szyjki i tam pod dziąsłami coś się dzieje.

Bo nic nie daje, żadne lakierowanie, skallingi, piaskowania. Na rtg nic nie widać, zęby zdrowe jak ryba. A bolą.
@siemawpadajdomejkuchni: No nieważne jak to nazwiemy, chcę to jakoś rozwiązać, bo ból jest 7/10 często, więc podziękuję za taką nadwrażliwość. Jak kogoś boli ząb to nawet jak ma ból 10/10 to weźmie kanałówkę i ma po kłopocie, a ja mam latami się męczyć w sumie z "niczym". Ogólnie też zabawne bo po lewej mnie te zęby nie bolą, jakoś są nie nadwrażliwe, a te po prawej tak. Czyli coś to powoduje.
@nowywinternetach: Hm a wykluczyliście zapalenie okostnej? Bo taki przewlekły ból pod zębami to też może być zapalenie okostnej.

" Jakby cały czas ząb był jakiś naruszony, otwarty, nieregenerujący się. "

Dlatego pytam o te zapalenie okostnej bo to brzmi jakbyś faktycznie miał zapalenie i boli Cię górna część szczęki czy dolna?

Ja miałem zapalenie okostnej na górnej szczęce w lewej połowie. Irytujący i mocny ból wręcz taki promieniujący. Minusem było, że
@MWittmann: Niezależnie. Wydaje mi się, że to 6-7. Dlatego też wyrwano ósemki, ale nic to nie pomogło.

A ból okostnej to chyba jakiś jest bardzo silny, że raczej bym się zwijał z tego bólu, a tu po prostu cierpię tak przewlekle, że nie idzie myśleć, ale jednak nie zwijam się itd. No i gorąca herbata mocno pomaga stłumić objaw (choć na moment), co jest kompletnie inne np. niż w zapaleniu miazgi.
@nowywinternetach: Mi się zaczęło od 7. Poszła do leczenia kanałowego bo była miazga zakażona. Od niej pewnie doszło do zapalenia okostnej bo czułem jak od 7 rozlewa się ból do 3 siekacza. Stwierdziłem, że to niemożliwe by nagle wszystkie bolały. Dentysta zrobił RTG i stwierdził, że od 7 doszło do zapalenia okostnej i stąd taki rozlany ból pod zębami. Tak jakbyś miał wrażenie, że trzeba kanałówkę w każdym zrobić.

Dzięki antybiotykowi
@MWittmann: No to na RTG powinno być to pewnie widoczne, może pantomogram.

Poszła do leczenia kanałowego bo była miazga zakażona


Znieczuliło tak z ropą i zapaleniem okostnej do kanałówki bez problemu?

Dzięki antybiotykowi stan zapalny został ogarnięty


Ale to było przed kanałówką jeszcze czy po?
Ale bolą same z siebie czy pod wpływem czego?


@SkrytyZolw: Same. Cały czas, przewlekle. Tylko jak mówiłem gorąca herbata na moment uśmierza ból. Zimne na odwrót, wzmacniają.

Próbowałeś zacząć od podstaw czyli: znaleźć przyczynę obniżania dziąseł


Szukano przyczyn, mam hipoglikemię reaktywną. Pewnie też za rzadko robiłem scallingi. Ale teraz to już po fakcie.

zacząć stosować pastę nad nadwrażliwość?


Wiele było próbowanych. Tak samo jak sam fluor.

Miałeś CBCT?


Jakąś tam miałem,