Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki z #hydraulika mam takie pytanie. Kilka dni temu wymieniałem sobie instalacje z zarośniętego 50 letniego żeliwa na PCV. Do wodomierzy podłączyłem takiego typu śrubunki jak na zdjęciu. Pytałem się dwóch typów w OBI czy potrzeba jakiś specjalnych do tego, a oni że w sumie to nie. Na Googlach sprawdzałem i znalazłem jakieś specjalne do wodomierzy. I pytanie teraz jest takie kto ma rację

#hydraulika #remontujzwykopem #instalacje #remont
zwege - Mirki z #hydraulika mam takie pytanie. Kilka dni temu wymieniałem sobie insta...

źródło: comment_1657143786FZ6JtBnimn1CWWFNJzMtft.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wszystko_wiem czyli mogą być takie ? Czy muszę przerabiać na jakieś mosiadzowe? Nie zrywałem żadnej plomby z licznika, bo ona jest pod nim jak widać. Odkręciłem tylko taka mosiadzowa śrubę która była przykręcona do kolanka żeliwnego
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wszystko_wiem tylko jeden zawór przed licznikiem. Tak było też wcześniej - ja tylko odtworzyłem stara instalacje z nowych pcv, bo te żeliwo to był dramat..
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@MMARS dziękuję bardzo, bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza to że udało mi się to przerobić samemu. Żeby nie było - testowałem szczelność + ciśnienie. Jutro zrobię to jeszcze raz dla pewności
  • Odpowiedz
@zwege: ja np mam tak - zawór główny(w drodze) / zawór przelotowy / licznik / zawór zwrotny / zawór kulowy / dalej na instalacje
Przynajmniej takie warunki techniczne dostałem i tak zrobiłem. No i oczywiście licznik w śrubunku takim co umożliwia jego łatwy montaż i demontaż.
  • Odpowiedz
@zwege: Taki szczegół, niektóre liczniki wymagają odcinka prostej rurki przed i za livznikiem. Takie kolanko byłoby błędem, ale w praktyce mało kto na to patrzy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@blackmilk nic nie zdejmowałem. Odkręciłem tylko stare rury. Jak musiałem lekko kuć 10cm od pionów to przeszedłem 3 zawały xd chociaż nawet tych pionów nie dotknąlem ale wiadomo
  • Odpowiedz
@zwege: zdjęcie co prawda robione kalafiorem, ale o ile dobrze poznaję, to masz tam PP, nie PVC. Nie mylcie tego, bo to jest istotne. Rury PVC to instalacje klejone - straszliwe gówno. PP to instalacje zgrzewane - tanie i dobre.

Do wodomierza musisz mieć tylko zachowaną po pierwsze możliwość jego wymiany, po drugie - przed i za wodomierzem prosty odcinek o średnicy takiej, jak na wodomierzu i długości nie krótszej, niż
  • Odpowiedz
  • 0
@zwege a nie chodzi czasem o to że na oryginalnym srubunku od wodomierzy są jeszcze takie dziurki żeby przewlec przez nie drucik od plomby?
Chodzi o to żeby nie dało się zdjąć wodomierza bez zrywania plomby
  • Odpowiedz