Wpis z mikrobloga

@leopard: A jak liczona ta liczba? bo to wychodzi trochę mniej niż 9k (nie wiem czy liczona średnia jest netto czy brutto), a to są bardzo łatwo osiągalne stawki w IT. Nie trzeba być wybitnym. Więc albo stare dane, albo złe dane, albo jakaś niewielka próba.
Stawki sa na pewno brutto bo tak sie wszedzie na zachodzie podaje zarobki.

Ja kto wyliczyli nie wiem, jednak bardziej ciekawe jest porownanie do innych krajow (np niemal te same stawki co na Ukrainie, kilkukrotnie mniejsze niz na Zachodzie Europy)
In Poland a developer will typically make $22,740 (a year)


@leopard: Artykuł bez podania źródeł, bez opisu metodologii, bez podania definicji - czyli "instytut danych z dupy".

To mogą być jakieś estymaty wyciągane z innych estymat, bo obawiam się że nie ma żadnych oficjalnych statystyk na których można by bazować.

Stosunek płacy w tym badaniu między Polską a Niemcami jest podejrzanie bliski stosunkowi średnich płac, więc coś mi się wydaje że
@leopard: jak to ładnie ktoś przedstawił, takie statystyki operują na starych danych, czyli maja z rok poślizgu przynajmniej a może wiecej trzbea tam pogrzebać i sie dowiedzieć skąd t e dane
którym pasuje ciepła posadka w korpo za 10k na rękę

@steppenwolf90: Niekoniecznie pasuje, ale też człowiek chciałby zmieniając UoP na B2B zachować jakiś standard "higieny pracy", np. nie tłuc taśmowo tasków z zegarkiem w ręku ( ͡° ͜ʖ ͡°)