Wpis z mikrobloga

Dawno nie było wpisu o #abi tak więc wracam z małym updatem co i jak. Minął 3 tydzień jak #abi jest u nas w domu co trzeba zauważyć że rośnie mega szybko. Generalnie nie ma z nią jakoś większego kłopotu ale jak zawsze jest coś musi się znaleźć. Otóż nie mogę za nic w świecie oduczyć jej tego podgryzania i nie wiem czy ma tym etapie się tym jakoś bardzo mocno przejmować czy olać (pies ma 10 tygodni i tone zabawek do gryzienia) no i z tym sikaniem w domu też różnie bywa po mimo że bardzo często wyprowadzamy ja na zewnątrz. Jak zawsze wszelkie porady mile widziane. #psy
Pobierz
źródło: comment_1657452871sz3TSYUGpQPff8rbak9CAE.jpg
  • 2
Szczeniak gryzł, gryzie i gryźć będzie, to naturalna rzecz. Trzeba przetrwać ten czas, kiedy zaczyna was gryźć podsuwać jej zabawki. A co do siusiania - wychodzić często, tak często jak możecie. Z pierwszym psem biegałam co pół godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za każdym razem kiedy uda jej się coś zrobić na dworze mocno chwalić, słownie i smakami. Po każdej zabawie, po drzemce, po posiłku - biegniecie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@netevil: ja tam mojemu papiku bardzo szybko i dosadnie wyraźniłam opinie (i to w jakieś pierwszej dobie u mnie) nt gryzienia mnie lub gryzienia rzeczy nie do gryzienia. Bardzo groźnie i presyjnie powiedziałam że ma tego nie robić, i jak tylko to robić przestawał to cieszyłam się i chwaliłam go jak nienormalna i dopiero wtedy podsuwałam coś przeznaczonego do gryzienia. I ta kolejność jest bardzo ważna zwłaszcza u bc. Bezmyślnym podsuwaniem