Wpis z mikrobloga

Cześć bojówka #android
Jako wieloletni użytkownik #ios moje doświadczenia z drugą stroną barykady są bardzo małe i raczej negatywne, ale mimo wszystko widzę jak bardzo Android poszedł do przodu i zastanawiam się nie tyle nad przejściem co nad tym na ile faktycznie ma znaczenie producent telefonu.

Czy nie jest to tak, że android to android i o ile nie jest zbanowany przez Google Huawei to jak bardzo liczy się producent telefonu. Czy nie wystarczy zerknąć na parametry techniczne, a całą resztę zrobią aplikacje.
Na ile warto dopłacić do producenta X jeżeli producent Y też oferuję takie same bebechy, wsparcie, najnowszego androida itd.?
Nie mówię tu o ekosystemie, bo wiadomo, że jak idę w jednego producenta z telefonem, a mam mieć jeszcze jakiś smartwatch czy tablet to sprawa się nieco upraszcza.
  • 6
Czy nie jest to tak, że android to android


@kirk42: masz jeszcze nakładki i jedni wolą te z oneplusa, a inni samsunga

wsparcie, najnowszego androida

No u jednych będziesz miał najnowszego androida i to wszystko, inni jak samsung gwarantuje chyba dwie duże aktualizacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kirk42: Na ile warto dopłacić do producenta X jeżeli producent Y też oferuję takie same bebechy, wsparcie, najnowszego androida itd.?

Jak zaczniesz porównywać to się okaże że wtedy i cena będzie podoba
@Nie_znany:

samsung gwarantuje chyba dwie duże aktualizacje

Czy to oznacza, że kupując z wersją androida X dostanę jeszcze wersję X+1 oraz X+2, a potem się zobaczy?

masz jeszcze nakładki i jedni wolą te z oneplusa, a inni samsunga

A jakąś różnicę to robi oprócz wyglądu?

@forest23:

Jak zaczniesz porównywać to się okaże że wtedy i cena będzie podoba

I wtedy wziąć tańszego?
a potem się zobaczy?


@kirk42: potem masz jeszcze dwa lata łatek bezpieczeństwa. Ale doczytaj sobie dokładnie, bo to pewnie niższych modeli nie obejmuje, dla mnie android to ciekawostka przyrodnicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
głównie wygląd, jakieś dodatkowe funkcje czy możliwość ustawienia jakiegoś aspektu bardziej pod siebie. W jednych będziesz mógł wyciszyć połączenie przez obrócenie telefonu, w innych ustawić ikonki na ekranie blokady, a jeszcze inny pozwoli Ci