Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Christoph_4: Pieniądze są ważne i bez nich nie da sie godnie żyć. Jeżeli chcesz żeby twoje dziecko chodzilo w podartych ciuchach i brudne, nie rozwijające swoich pasji to gratuluję. Nawet popatrzcie sobie jak żyją Niemccy emeryci, jeżdżą sobie po calym świecie, zwiedzają i czerpią z życia ile wlezie. A polski emeryt? Zbiera grosze jak pies żeby kupic sobie leki (refundacja na 30zł) i sie nie myje bo go nie stać. Ciekawe
@sg553: Akurat do Niemców to słabe porównanie. Taki emeryt nie musiał bardziej tyrać niż polski żeby osiągnąć ten status na starość. Tu już wjeżdża polityka. Niestety ale jest to smutne. Kolejna rzecz, że wojna swoje zrobiła i wiadomo kto, po której stronie żelaznej kurtyny stał.
@sg553 ktoś opowiadał jak jego babcia opowiadała, że 80 lat temu szło się do kościoła bez butów i dopiero przed samym kościołem zakładało.

Teraz wszyscy mają buty. I czy są szczęśliwi?

Teraz wszyscy mają ubrania, ale poprzeczka się podniosła. Ktoś może mieć ubrania, ale niemarkowe. I być smutni, że inni mają ubrania markowe.

Czy ludzie krajów 1 świata są szczęśliwsi od ludzi krajów 3 świata? Gdzie popełnia się więcej samobójstw?

Czy ludzie
@Christoph_4 tylko że można mieć mało rzeczy, ale trzeba mieć spełnione podstawowe potrzeby. Dach nad głową, środek do przemieszczania się. A to są 2 główne rzeczy, dla których ludzie pracują. Można nie posiadać telewizora, ale dom/mieszkanie trzeba mieć. Gdyby wszyscy mieszkało w namiotach, to ludzie by się nie rozwijali.

Ale fakt, niektórzy biorą samochody, które są ponad ich stan i potem muszą chodzić do tej roboty byle uzbierać na ratę.
@Christoph_4: Niby tak, ale można być szczęśliwym spełniając i dalej rozwijając swoje pasje, a dla mnie auto =/= status materialny, tylko auto == pasja. Swoją drogą bardziej szczęśliwy jestem z mojego, już 21-letniego pordzewiałego roadstera, niż byłbym z nowego auta kupionego wyłącznie dla statusu ;)