Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić jakieś fajne gry planszowe/karciane dla dorosłych? Wyjeżdżam z chłopakiem pod namiot i pomyślałam, że fajnym urozmaiceniem w ciągu dnia byłaby jakaś ciekawa, wciągająca gra, zwłaszcza,że będą dość spartańskie warunki.

Najlepiej, gdyby to była właśnie jakaś wciągająca gra, coś w co można grać wiele razy. Tematyka raczej dowolna.

#gry #grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #kiciochpyta
  • 20
@delena: zainteresuj się red7, niby mała gra ale świetna regrywalność, do tego małe pudełko więc na podróż w sam raz.

Dużo ludzi poleca też patchwork, sam nie grałem, ale tak jak mówiłem sporo dobrych opinii.

I 3 trochę większa propozycja jak lubisz hirołsy 3 to polecam Summoner Wars świetny bitewniak karciany do formatu 1vs1
via Android
  • 1
@Vayloren chętnie zobaczę wszystkie propozycje :) nie pisałam o upodobaniach, ponieważ szczerze mówiąc nie mamy takich xd wiem jak to brzmi, stąd bardziej kładę nacisk na takie obiektywnie ciekawe propozycje, gdzie po prostu można się wyluzować i dobrze bawić w swoim towarzystwie :)
@delena: Railroad Ink jest bardzo fajny, bo da się łatwo grać nawet w pociągu czy na łonie natury. Fajna gra zarówno z dodatkami, jak i bez. Jeśli chodzi o dłuższe rozgrywki i gry ekonomiczne, to przyjemnie mi się grało w dwie osoby w Concordię czy Great Western Trail. Z prostszych dość popularny jest Ticket to ride czy Azul i gra się w nie bardzo przyjemnie i można przy nich spokojnie sobie
@kieronsky: Boss Monster jest bardzo fajny, ale najlepiej działa na 4 graczy. Przy dwóch moim zdaniem nie robi szału, tak jak na przykład Potwory w Tokio polecałbym ogrywać minimum w 4 osoby, bo przy dwóch to zwykła siekanka bez większych emocji.