Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Wczoraj złe spece wstawiłem więc ponawiam. Myślę ostatnio dosyć mocno nad sprzedażą laptopa i kupieniem PCta. Ktoś wie ile mogę dostać za mojego lapka ?
MSI GE72VR
Procesor: i7-6700HQ
RAM: 16GB
KARTA: GeForce GTX 1060 3GB
HDD: 1TB
SSD: 512GB M.2 PCIe

I może ktoś chce mi polecić co mogę złożyć do około 4-4,5k ? Gierka pod którą chciałbym budować to głównie Tarkov, czasami liga + jakieś pojedyncze singleplayer gierki typu Wiedźmin. Pozdrawiam z rodzinkom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #pc #laptopy #skladamkomputer
  • 11
@neekerit: no panie nie wiem czy za tysiąć pińcet nawet pójdzie. Imo okolice 1200. A kompę to pewnie coś z z 3060 ti/amd 6600xt i ryzenkiem 5600x~ można wycisnąc lepszy sprzęt troche jak nie musisz kupowac monitora klawy głośników itd
@stefan8800 No właśnie niestety będę musiał zainwestować też w monitor, klawe etc. Jeżeli chodzi o procek to myślałem nad Intel Core i5-12400F ale tego ryzena teraz przywołałeś to, to warto jest ? Szczerze przyznam się że jestem z 5/6 lat do tyłu jeżeli chodzi o pcty. (,) I jak to wychodzi z ramem teraz ? 16 GB starczy czy już wszyscy lecą na 32 GB ?
@neekerit: 16 gb do każdej gry starczy na lajcie chyba że masz odpalone 500 kart w chromie. Platforma pod intela będzie droższa zauważalnie względem ryzenów bo może i procki intela są ciut tańsze to za to płyty główne są w uj droższe poza tym procki intela z gen 12 to straszne grzały. Szybko nadrobisz info imo, zrób research na płytę główną np,. jakiś asus b550 do paru stów, ryzen 5600x w
@10129: Sorka xD chciałem lepiej listę napisać, więc skasowałem. Za chwilę poprawiony postne. Widziałem że ta płyta to dosyć droga co wkleiłeś bo za 9 stówek prawie, a nie wiem czy to worth jest.