Wpis z mikrobloga

Mircy, znacie jakiś program albo stronę www, która potrafi automatycznie pogrupować zdjęcia na jednej stronie? Mam różne zdjęcia referencyjne dla grafików i chciałbym im to wysłać zgrupowane w jednym miejscu, a nie chce mi się tego ręcznie układać, bo i nie zależy mi na tym, by to specjalnie ładnie wyglądało. Ot zaznaczam różne obrazy, w przeróżnych rozmiarach i grupuje mi to program tak, żeby na siebie nie nachodziło nic i nie było bezsensownie dużo pustych przestrzeni. Czym najłatwiej i najszybciej?

#grafika #grafikakomputerowa #fotografia #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mapet42: grupować wg czego?

Z tego co mówisz to bardziej rozumiem, że chcesz po prostu zrobić album, który wyświetli możliwie dużo zdjęć nie marnując przestrzeni. To nie ma nic wspólnego z grupowaniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mapet42: polecam tego nie robić w ogóle. Spakuj zdjęcia w zipie a każdy grafik sobie sam organizuje workflow. Uszczęśliwianie ludzi na siłę daje więcej problemów niż pożytku.
Grafik dam sobie kataloguje dane i jeśli chce korzystać z referencji to sam decyduje gdzie i jak je przechowywać i wyświetlać.
Każdy większy pakiet do edycji, nawet darmowy Darktable ma swoistą galerię mediów. Ponadto są aplikacje typu pureref itp.
Wrzucisz to do albumu w
  • Odpowiedz