Wpis z mikrobloga

@snieg47: @uwielbiamnalesniki: Potrzebowałem ubezpieczenia zdrowotnego bo wróciłem po 8 latach abscencji do polski i w sumie to musiałem się zebrać bo kończą mi się oszczędności. Jako programista wolę pracować na swoim, a do tego jestem chory gdzie koszty leczenia prywatnego mnie przerosły bo dostałem od prywatnego lekarza skierowanie na wycięcie migdałków i zabieg na uszy i samo to 8k PLN nie mówiąc już o innych prywatnych wizytach itd. Sęk w
@ssauczo_pauczo: dwa systemy podatkowe - nowy ład i nowy ład v2, 1700 zł samego zusu co miesiąc (w przypadku opa moze byc inna kwota w zależności od dochodów), zbliżający się spowolnienie gospodarcze. Idealne warunki na rozwój własnego biznesu.
@wist: zus zawsze był problemem, jednak trochę inflacja go wyrównuje, bo można dać wyższe ceny.
Zbliżające się spowolnienie gospodarcze to nie problem, ono tylko zmienia zachowania konsumentów, ludzie nadal będą wydawać pieniądze.

A jeśli spojrzymy na usługi z sektoru b2b może się okazać, że firmy chętniej zapłacą mniejszym, tańszym podwykonawcom, niż większym agencjom.

Szczególnie, że OP pisze, że jest programistą. Mimo nowych ładów i ZUSów tak czy tak lepiej wyjdzie, niż