Wpis z mikrobloga

@baalder363: wydaje mi sie ze białe zrobią piwot na flance wschodniej. goniec zostanie przesuniety na g2, aktywizacja wiezy na e1 a nastepnie próba obalenia piona d5 w celu uruchomienia diagonali, najprawdopodobniej przez przesuniecie skoczka na d2 i pchania piona c
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: w sensie pchanie tego izolowanego piona, którego blokuje obecnie białopolowy goniec na h3? :D Być może, tak się pytam z ciekawości, bo jestem totalnym ogórkiem szachowym, a w powyższej partii (grałem białymi) po gambicie wiedeńskim, który mi fajnie wszedł, dostałem pozycję z silnym centrum pionkowym, gdzie "czułem" pewną przewagę, nie mając kompletnie pojęcia jak ją realizować, zero pomysłu na jakikolwiek sensowny plan gry. Czarny fajnie zamknięty, więc nie widziałem sensu
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: Tak, tak, fajnie zauważyłeś, bo analizując to, jakoś nie mogłem rozkminić po co tego konia tam przesuwać, a tu faktycznie, są jakieś groźby, aczkolwiek silnik w tej pozycji mając 3 warianty, pokazuje 3 w miarę równe, stąd to moje pytanie o ogólny plan gry, bo akurat nie było tutaj takiej sytuacji, że białych ratuje tylko jeden ruch :D
@RaghNaarRoog: dzięki! W sumie przetransportowanie tego skoczka na g3 bardzo fajnie wygląda. Jak oponent wymieni skoczka to wzmacniamy pionka f4 i można świrować po kolumnie h, a jak my zaatakujemy skoczka to jest potencjał na fajne dymy i można grać na wymiany ciężkich figur i pchanie zaawansowanych pionów do pola przemiany ( ͡° ͜ʖ ͡°). Szkoda, że o tym w partii nie pomyślałem, bo mój plan był