Wpis z mikrobloga

Wy macie ból dupy o to, że ktoś pali fajki na własnym balkonie? Zdrowi jesteście? To moja prywatna przestrzeń i będę kopcił ile mi się podoba. Zaniechać palenia mogę u ciebie w domu lub w miejscach publicznych jak stanowi prawo, a nie na własnym balkonie który temu służy, bo wacpanowi przeszkadza dymek xD. A ki przeszkadza to że twoje dzieci wydzierają gębę na balkonie i że smrodzisz mi swoim elektrycznym grillem. Mam prawo do narzekania? Tak, ale wiem że to twoja przestrzeń i o ile wykorzystujesz tego prawa ponad normę to nic mi do tego #bekazpodludzi #patologiazmiasta #mieszkanie #nieruchomosci
  • 215
@dorotka-wu: ja też nie zwracam uwagi sąsiadowi, bo po części go rozumiem, a z drugiej strony wiem,że i tak to nic nie da bo z 3 piętra nie będzie schodził przed klatkę. Także wylewam swoje żale w internetach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wy macie ból dupy o to, że ktoś pali fajki na własnym balkonie? Zdrowi jesteście? To moja prywatna przestrzeń i będę kopcił ile mi się podoba.


@pomidorki_koktajlowe: Stary. To jeszcze nic. Do mnie sąsiad się ciągle przypieprza, że śmieciami palę w piecu. Nic mu do tego czym palę w moim prywatnym piecu na mojej prywatnej posesji. Będę kopcił ile mi się podoba.
@Shamson: Dokładnie, w akcie notatlianlym jest dokładnie tak napisane. Balkonu się nie kupowało, on jest przy okazji dołączony do mieszkania. No chyba, że ktoś dodatkowo za balkon płacił i jego metraż jest włączony do metrażu mieszkania, tak jak komórka loktorska. Ale nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem deweloperów.
Art. 144. KC

Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.


@goferek: Ten sam artykuł można zastosować do gówniaków drących ryja i pasjonatów wiertnictwa, i o ile ludziom robiącym ciągły remont czasem się dostanie to spróbuj coś powiedzieć na drącego #!$%@? bombelka. Jak bombelki mogą drzeć ryje to palacze mogą
okej, tylko najpierw ją uszczelnij aby ten dym nie wydostał się poza twój balkon i wtedy wszystko spoko, nie widzę problemu


@Jurigag: a mogę wietrzyć mieszkanie czy nie? Bo wiesz, smród z mojego mieszkania mógłby przedostać się do kogoś innego w sumie