Wpis z mikrobloga

Ej, eksperci, bo ja się nie znam. Mam taki śpiwór już wiele lat i nigdy go nie prałem, bo wietrzenie wystarczało. Chciałbym go teraz wyprać, ale boję się, że coś się popsuje i nici ze spania w plenerze. Znalazłem tu informacje, że syntetyk można prać w pralce.

O ile z syntetykami temat jest bardzo prosty i generalnie pranie polega tu na wrzuceniu śpiwora do pralki i odpowiednim wysuszeniu


Dzwoniłem do pralni, która specjalizuje się w praniu między innymi śpiworów i powiedzieli mi, że piorą tylko puchowe, bo w syntetycznych wata się zbija w kulę i nie można tego rozbić.

Jak to wyprać? Ktoś z was już coś takiego robił i się zna? Macie dla mnie jakieś protipy/instrukcje?

#spiwor #spiwory #biwakowanie #camping #turystyka #bushcraft #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #trekking #outdoor
Cesarz_Polski - Ej, eksperci, bo ja się nie znam. Mam taki śpiwór już wiele lat i nig...

źródło: comment_1657640107LtpKJWTbUtH6lJoLlDiwKR.jpg

Pobierz
  • 2
@Cesarz_Polski: ja prałem cienki śpiwór (temperatura komfortu gdzieś pomiędzy 10 a 15 stopni) normalnie w pralce i suszyłem rozkładając na suszarce i nic się nie stało, misja zakończona pomyślnie. Za to innym razem wata w niskiej jakości kurtce się zbryliła.
Śpiwór wyprałbym ręcznie w wannie/dużej misce lub nawet w pralce. Są tryby delikatne, prania ręcznego - można rozważyć.