Wpis z mikrobloga

Jestem świeżym kierowcą, jezdze u Niemca solówką w pralni. Ciśnie mnie zebym pracował w każdą sobote bo jest lato i mamy duzo pracy. Normalnie w tygodniu pracuję od 8 do około 18-21. Jazdy dziennie mam około 5-7 godzin. Wiec czasu jazdy nie przekraczam. Ale jak jest z tymi weekendami i odpoczynkiem. Czy nie powinienem co drugi weekend miec wolny? Tak ze jeden weekend 24 godziny odpoczynku a nastepny 45 godzin wiec wolna sobota w sumie?
#bekaztransa #tir #transport
  • 8
  • Odpowiedz
@Jestem_tu_nowy: otóż może jeździć w każdą sobotę. Bo ArbZG mówi tylko o wolnych niedzielach.

Samstagsarbeit ist grundsätzlich und ohne besondere Einschränkung erlaubt, da das Arbeitszeitgesetz von einer 6-Tage-Arbeitswoche ausgeht und den Samstag demnach als normalen Werktag definiert. Ihr Arbeitgeber hat nach § 106 Satz 1 Gewerbeordnung (GeWo) das sogenannte Direktionsrecht
  • Odpowiedz
@jordano: Na 100% nie możesz robić cały czas 24h. Też dokładnie Ci nie powiem bo nie mam takiego systemu pracy. Ja robię 2x 24h i potem jestem tydzień w domu więc oddaje godziny. Dwa weekendy pod rząd na pewno możesz zrobić 24h pauzy ale kolejny już na 100% musi być 45h + ileś tam godzin do oddania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cebulix: nie może zrobić 2 weekendy pod rząd 24h. Ta opcja zarezerwowana jest tylko do transportu międzynarodowego i tylko wtedy gdy robisz 24 (skrócone) poza państwem w którym siedzibę ma Twoja firma. @jordano z tego co rozumiem ma transport krajowy

@jordano: możesz co drugi weekend skrócić pauzę do 24h ale resztę "niewykorzystanej" pauzy i tak musisz wykorzystać w ciągu najbliższych trzech tygodni (45h - 24h Twojej pauzy = 21h pauzy
Ar_0 - @Cebulix: nie może zrobić 2 weekendy pod rząd 24h. Ta opcja zarezerwowana jest...

źródło: comment_1657701693VjJoIhk418kqnrcIybMu8X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz