Wpis z mikrobloga

#mtb #ebike #rower

Miał być zajebisty prezent na 30, ale chyba los chce żebym nie jeździł na rowerze. Kupiłem na początku czerwca rower elektryczny Superior exf 9049, wciągu 150km był z 4 razy w serwisie, silnik odsyłany, zawieszenie dwa razy składane, łożyska wymieniane. Serwis serio chciał żeby ten rower jeździł i nie trzeszczał. Nieudało się nic z tym zrobić. Sprzedawca dał mi kilka rozwiązań między innymi takie abym oddał Superiora i wymienił na coś innego. Dopłaciłem trochę złotówek i wybrałem Kellys Theos F70. Dzisiaj po okrągłych 22 kilometrach - znowu trzeszczenie/stukanie tyle że z przedniego amortyzatora. Jak się okazało trzeba wymienić coś w sterach - miska? Także nie wiem co pandemia zrobiła z kontrolą jakości ale ewidentnie jej brak. Tyle dobrze że sklep rowerowy w którym kupiłem poczuwa się do tych wszystkich napraw.

PS. Jak przełamać się do skakania większych hop? Coś tam próbuje na małych hopkach ale jednak brakuje tej odwagi z gimnazjum czy liceum gdzie nie myślało się co przy lądowaniu.
Pobierz
źródło: comment_1657742093hOqp53NYI43nEpAv7bHmqk.jpg
  • 12
Jak przełamać się do skakania większych hop?


@PiotrokeJ: Ważne jest, żeby na małych się nauczyć dobrze panować nad rowerem. Potrafić skoczyć wyżej, niżej, przelecieć lądowisko (na małej to bezpieczne), pokombinować jakieś mini tricki jak skręcenie kierownicy w locie. Przydałoby się też wyrżnąć parę razy na małej hopce albo przynajmniej zeskoczyć z roweru jak coś będzie szło nie tak w powietrzu. Potem stopniowo atakować coraz większe i skupiać się na table topach
po 30tce kości nagle stają się bardziej kruche a ścięgna słabsze.


@dran2: To może nie, o kontuzję nie jest łatwiej jak ktoś jest w formie, ale za jak coś się stanie to regeneracja trwa dużo dłużej i można się łatwiej załatwić na dobre, a nie jak za nastolatka że się wystarczy raz dobrze wyspać i najeść i wszystko się zagoi.
@4833478: Katowice, ale staram się co weekend śmigać na jakieś trasy - Bielsko, Szczyrk czy Góra Żar. Co do hop, to uczę się na małych hopkach, nie zależy mi jakoś aby latać nie wiadomo jak wysoko, raczej chciałbym nabyć tej odwagi aby na trasach flowoych niektóre hopki przelatywać a nie przejeżdżać.
@PiotrokeJ: No to śmigaj po takich, które można przejechać, ale stopniowo coraz wyżej wyskakuj. No i przede wszystkim opanuj jako tako bunny hop, żebyś umiał na przykład na krawężnik wskoczyć. Musisz umieć utrzymać przy sobie rower w czasie wyskoku i w locie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiotrokeJ każdy full trzeszczy. Może po prostu za dużo wymagasz? Albo to kara za wożenie się z baterią ;)
Ale fakt faktem quality control Shimano mnie ostatnio pokonuje psychicznie
@naxed: Superiorze silnik był już w shimano, powiedzieli że z silnikiem jest wszystko ok :D Jak serwis wymienili łożyska w ramie, to było spoko przez 30-40km. Jaka jak berety. Jak dzisiaj usłyszałem w Kellsie jakiś trzask to mnie krew zalała, zawiozłem do serwisu ale to podobno miska sterów - jest na to akcja serwisowa.
@PiotrokeJ: o kurde piekny. Gratuluje zakupu a z bolączkami napewno się uporają i będzie śmigał, ja czekam na ramę z Chin pod bafanga i już się doczekać nie mogę bo to tez będą moje początki z fullem i fabrycznym midem