Wpis z mikrobloga

Od tygodnia przeglądam i przeglądam te czytniki i nawet przeczytałem większość recenzji od @Cyfranek, ale dalej się zastanawiam na początku byłem nastawiony na kupno Pocketbook Inkpad color ale po tym jak zobaczyłem że nie ma regulacji barwy doświetlenia to odpada, Inkpad X odpada bo za duży no i zostaje tylko 3 zawodników

- Kobo Sage całkiem spoko ma 8 cali, USB-C i odtwarza format CBR/CBZ no ale cykam sie że jednak to taki bardzo egzotyczny sprzęt i co z polskimi znakami, fajne etui można dorwać
- Pocketbook Era też ma format CBR/CBZ i USB-C minus mniejszy bo 7 calowy ekran i cholera wie jak to będzie z etui bo na promocyjnym filmiku jakiś badziew magnetyczny pokazali
- Inkpad 3 Pro niby najlepszy bo sprawdzony i wgl ale ma mikro-USB i jeszcze dodatkowo wyświetlacz starszej generacji niż dwa wcześniej wymienione.

Mniejszych niż 7 ani większych niż 8 nie rozważam a i format CBR fajnie było by mieć do komiksów chyba że jest na to jakiś magiczny bajer...

#czytnikebook #ebook #czytniki
  • 10
- Kobo Sage całkiem spoko ma 8 cali, USB-C i odtwarza format CBR/CBZ no ale cykam sie że jednak to taki bardzo egzotyczny sprzęt i co z polskimi znakami, fajne etui można dorwać


@Runalke: ja się przesiadłem z Kindle PW4 na kobo formę i ogólnie jestem zadowolony. Problemów z polskimi znakami nie ma. Zresztą w czasachunicode i utf-8 ciężko by takie problemy były. Kobo nawet mimo, że go nie ma oficjalnie
@Runalke: Kobo jakieś specjalnie egzotyczne nie jest. Ma silną pozycję w Kanadzie, Japonii, Holandii. Ale nie wiem, czy do CBR/CBZ się sprawdzi. Masz jakiś bezpłatny plik testowy, żebym sprawdził?
Era wydaje się bardzo ciekawa, ale okładek innych niż firmowe jeszcze chwile nie będzie, bo obudowa całkiem nowa.
@Cyfranek: czyli idąc tym tropem w sumie to ten Kobo Sage i Pocketbook Era wydają się być bardzo podobne przynajmniej na to wychodzi. A co do jakiegoś miejsca gdzie można sobie CBR'a ściągnąć to na comics.codes pierwszy lepszy komiks ma format CBR/CBZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cyfranek: No jak będzie ten format dobrze działał to raczej skłaniam się ku Kobo Sage przez to że ma 8 cali i dużo akcesoriów dostępnych w tym nawet szkło hartowane na ekran, jakoś przeżyję że jest droższy te 2 czy tam 3 stówki.
@Cyfranek: to w sumie tylko tak dla potomności zostawię bo bym się naciął ale tak sobie oglądałem tego Kobo Sage a tu zonk nie ma miejsca na karty pamięci :D Era w sumie też nie ma, nie wiem czemu ale po prostu założyłem że wszystkie mają jakiejś tragedii nie ma bo 32 giga starczy na zawsze ale no jak by ktoś się nad tym zastanawiał to niektóre nie mają.