Wpis z mikrobloga

Tez macie odczucie ze jak rozmawiacie z nowym testerem(w sensie z takim z którym nie pracowaliście bezpośrednio) to oni się wydają turbo wystraszeni? Najbardziej jak chcą mi zgłosić jakiś błąd, jakby się bali ze na nich będę krzyczał bo mój kod nie jest poprawny. Później juz jest normalnie, ale pierwszy kontakt jest taki ze mam ochotę przytulić i powiedzieć ze wszystko będzie dobrze. #programowanie #pracait #testowanieoprogramowania
  • 19
@kapiroszka: ciesz się że coś znajdują, moi obecni nie wiada po co są w teamie i tylko obniżają velocity bo sobie jakieś taski z dupy robią wyceniają na miliony i nie zamykają na koniec sprintu. Testować muszą programiści bo panienka jedna z drugą nie ogarnia po n próbach pokazania co i jak chcemy żeby było testowane więc przy n+1 daliśmy sobie spokój.
Chyba się potwierdza że jak nie umiesz programować i
@kapiroszka: Kwestia podejścia, jak zaczynałem to w pierwszym tygodniu pracy musiałem eskalować buga 3 razy bo deweloper upierał się, że nie mam pojęcia o czym mówię. Raczej jakbym był wystraszony to bym odpuścił. Później jak zgłaszałem buga to po prostu był naprawiany, już bez kwestionowania moich kompetencji.
ciesz się że coś znajdują, moi obecni nie wiada po co są w teamie i tylko obniżają velocity bo sobie jakieś taski z dupy robią wyceniają na miliony i nie zamykają na koniec sprintu. Testować muszą programiści bo panienka jedna z drugą nie ogarnia po n próbach pokazania co i jak chcemy żeby było testowane więc przy n+1 daliśmy sobie spokój.

Chyba się potwierdza że jak nie umiesz programować i nie chcesz
@sikalafou: a to akurat zauwazylem ten trend, a przynajmniej jego ostatni fragment xD
Powiem tak, ja tez w IT robie poki co na juniorskim stanowisku,ale mysle ze z czasem uda sie wbic wyzej
IMO QA powinien ogarniać całość apki najlepiej ze wszystkich w zespole.


@zoru: jak ktoś jest nowy, to choćby się zesrał będzie ogarniał słabiej niż dev z 3+ lat doświadczenia w projekcie.
@kapiroszka: może to wynikać z tego że przychodzi do zespołu i nie chce sobie narobić lipy w końcu jest w nowym środowisku, ale z własnego doświadczenia wiem że developerzy są najgorszymi półgłówkami ( ͡º ͜ʖ͡º) mergują bez testów, nie testują własnych zmian, cały czas się spinają ponadto uważają się za ultra kodziarzy i nie szanują testerów, którzy poprostu używają innego frameworka do testowania ich zmian. Ja