Wpis z mikrobloga

Po ostatnich zapowiedziach podwyżek prądu postanowiłem przeprowadzić jeszcze jedną inkubację. Tym razem w inkubatorze lądują jaja od wyandotty. Jajka są ładne, średniej wielkości, z ładną twardą i błyszcząca skorupką. Kurczaki powinny wykluć się na początku sierpnia więc spokojnie dam radę je odchować do jesieni przed pierwszymi mrozami. W komentarzu fotki kur po których będą kurczaki
Jakby ktoś chciał zobaczyć jak moje kury rosną i biegają to zapraszam na tag #pankurczak
#kury #zwierzaczki #ptaki #rolnictwo #hobby
K.....2 - Po ostatnich zapowiedziach podwyżek prądu postanowiłem przeprowadzić jeszcz...

źródło: comment_1657789974UISUjU9jrVt9oosOiDEZCn.jpg

Pobierz
  • 11
@Razgal daj znać jak z zapłodnieniem i kluciem. Nawilżasz dodatkowo jajka podczas inkubacji? Bo zauważyłem że mimo 100 % zalężenia i dobrych silnych genów, najwięcej strat jest przez zbytnie wysychanie jajka- albo jajko po pęknięciu zasycha i przywiera do tej plastikowej kratki a jeśli już uda mu się wykluć, to przez to nienaturalne położenie ma wady w postawie itp i nie nadaje się do chowu. Podobno można je delikatnie spryskiwać wodą/mgiełką jak
K.....2 - @Razgal daj znać jak z zapłodnieniem i kluciem. Nawilżasz dodatkowo jajka p...

źródło: comment_1658052727LAwqdRYv1n4u3JjW1tbywt.jpg

Pobierz