Wpis z mikrobloga

#bialystok
Gdzie w białym zrobię uprawnienia elektryczne? Może być za kase tylko żeby dało się szybciej zrobić niż na kkz w elektryku bo tam trzeba az 1 roku żeby to zrobić a nie mam czasu. szef kolegi niemiec szuka elektryków i można zarobić w miesiąc dużo piniedzy wcniemczech bo jak tak dalej pójdzie w polsce to nie bedzie mnie stac dojechac do pracy 15 km tak wszystko podrożało xD
Sorki że tak chaotycznie napisałem xD ale bieda zagląda mi do kieszeni :|
  • 6
@massejferguson: uprawnienia elektryczne robi się w okręgowej izbie inżynierów budownictwa

w przypadku uprawnienień do kierowania robotami (bez ograniczeń)musisz wykazać się min. 1,5 rocznym doświadczeniem w realizacji ( w przypadku posiadania tytułu magistra, dla inżyniera staż ten wynosi 3 lata), w przypadku uprawnienie do projektowania okresy praktyki wynosi: rok przy projektownaiu i rok na budowie. Pozdrawiam.

Ps. tobie chodzi zapewne o świadectwo kwalifikacji - te robisz w lokalnym oddziale SEP xD
@massejferguson: Jeżeli pytasz o egzamin to w budynku NOT na Legionowej masz do wyboru SEP i SIMP (uprawnienia są zawsze płatne). Ale z Twojego postu można również wywnioskować, że dopiero chcesz się zacząć uczyć elektryki to tu nie pomogę. Mogę tylko zainspirować się świetnym forum na którym zdobędziesz dużo wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@massejferguson niestety w tym Tobie nie pomogę. Z tego co pamiętam to w NOT były kiedyś kursy płatne ale to bardziej było nastawione na jakieś BHP niż na naukę podstaw. Poza tym nie wydaje mi się że w parę miesięcy nauczysz się elektryki na tyle żeby uzyskać świadectwo kwalifikacji. Może najpierw spróbuj pójść do pracy i zdobyć trochę praktyki na miejscu jako pomocnik elektryka