Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
#ukraina #rosja #wojna #historia #2ws #wolski

Hmm słucham sobie Wolskiego a przed chwilą sluchalem podcastu wojenne historie o obronie Polski w 39, wychodzi na to ze ruscy zrobili to samo głupstwo co my - czyli przygotowywanie się do doktrynalnie wojny manewrowej, gdzie wojska przemierzają duże odległości, kontratakują, uciekają, z logistyka typowo stałą, oparta na centralnych składach amunicji i dowozie koleją. Efekt w 39 był taki ze naszym armiom po 7 dniach skończyła się amunicja i nie mieli skąd jej brać bo pociagi albo rozwoziły zolnierzy, albo wycofywały amunicje na wschód.
Połączenie kropek zostawiam wam.

Na zdjęciu dla uwagi mapa Palmir - Centralnej składnicy amunicji.
Pobierz ButtHurtAlert - #ukraina #rosja #wojna #historia #2ws #wolski 

Hmm słucham sobie Wol...
źródło: comment_16578355511vxiboJEnTjtOmaZlNSvHD.jpg
  • 18
@ButtHurtAlert: takie okregi - jeden duży + jakieś 3 czy cztery ustawione po przekątnych? prawie że przy końcu puszczy? Właśnie też mnie mocno zastanawiało co to i znalazłem info w jakichś komentarzach na forum. Jeszcze z ciekawych rzeczy koło cmentarza, to dosłownie kilkadziesiąt metrów nad nim jest taka duża formacja wykopów - nie wiem do końca co to, ale ktoś z tych samych komentarzy rzucił tezę, że to ekshumacje.
@ButtHurtAlert:
To wez mi mirku wytlumacz jak rosjanie mieli Ukraincow atakowac w kontekscie naszej naszej armii z 1939 roku (xd). Skoro manewr odpada. XD.

Urzutowana w glab obrona?

Fortyfikacjami?

Wzajemnie wspierajacymi sie liniami okopow?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Makak87: zresztą, panie specu od wojny, właśnie mamy trochę typowo 1 wojenną doktrynę wojny z udziałem fortywikacji, wzajemnie wspierających się okopow(linii obrony) i dużym udziałem artylerii. Czasy sie zmieniły, a rosjanie i ukraincy jakby zostali w tyle tyle że nowsza technikę maja. Wojna na wyniszczenie powróciła, niestety.
@ButtHurtAlert:

zresztą, panie specu od wojny, właśnie mamy trochę typowo 1 wojenną doktrynę wojny z udziałem fortywikacji, wzajemnie wspierających się okopow(linii obrony) i dużym udziałem artylerii.


Bylo sie odpowiednio przygotowac do wojny manewrowej to by stania w okopach nie bylo. To co tam jest to jest efekt przegranej kampanii a nie czesc wiekszego planu. A do przegrywania nikt sie nigdy nie przygotowywal.

Wiekszym problemem ruskich, zdecydowanie wiekszym niz logistyka jest brak