Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że Oleksandr Zinchenko jest blisko transferu do Arsenalu za £35 mln ~ 41,5 mln €, Kanonierzy jeszcze próbują zbić trochę tą kwotę, ale patrząc po umiejętnościach negocjacyjnych Edu i Garlicka pewnie zapłacą ile chcą, obecna rozbieżność w wycenie to £5 mln. Nawet nie ukrywam rozczarowania tym transfer, zwłaszcza za taką kwotę, jest absurdalna jak za piłkarza, który jako nominalna ósemka jest za słaby by dostać jakiekolwiek minuty w środku pola City i był dopiero 3 wyborem City po Mendym i prawym obrońcy Cancelo na lewej obronie kończąc z 1000 minut w Premier League. Finansujemy City większość kwoty za jaką pozyskają Marca Cucurellę. Jeżeli to będzie transfer, który w ich mniemaniu ma łatać dwie pozycje tj. lewą obronę oraz środek pola to pomysł na kolejny sezon z Xhaką jako wyjściowym środkowym pomocnikiem będzie na prawdę żenujący. Z tego co zauważyłem większość fanów Arsenalu jest zachwycona tym transferem i nie przeszkadza im też ile pieniędzy klub wyrzuci na niego, zachwytów kompletnie nie rozumiem zwłaszcza, że oglądałem kilka jego ostatnich spotkań w reprezentacji. Zinchenko to przehypowany, przeciętny piłkarz, który nie jest wystarczająco dobry dla drużyny poważnie myślącej o finiszu w top4. Jeżeli pamiętacie jak grał Ainsley Maitland-Niles na lewej obronie to pewnie wizjoner Arteta widzi go w podobnej roli i gdy drużyna będzie atakować to będzie schodził do środka pomocy. Po skompletowaniu transferu Ukraińca Nuno Tavares uda się na wypożyczenie, obecnym faworytem jest Marsylia.

Lucas Paqueta obecnie nie jest na chwilę obecną priorytetem i Arsenal skupia się na innych transferach. Klub dalej planuje pozyskać nowego skrzydłowego, ale obecnie mocno pracują nad przedłużeniem kontraktu Saki. W podobnej sytuacji do młodego Anglika są William Saliba i Gabriel Martinelli.

Auston Trusty oficjalnie wypożyczony na sezon do Birmingham City.

Omari Hutchinson po 7 latach w klubie odrzucił ofertę nowego kontraktu od Arsenalu i dołączy uwaga do Chelsea, która sprzedaje swoich najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy, gdzie tu sens i logika, nie wiem. Co śmieszniejsze jego agentem jest Kia Joorabchian, kolega Edu. Po tym, że jednak planowanie wypożyczeń nie jest takie złe od czasu gdy akademię objął Mertesacker Chelsea musiała sypnąć dużą ilością pieniędzy, bo innego powodu nie widzę. Omari był jednym z najciekawszych piłkarzy w zespole U23 Arsenalu. Powodzenia Hutchinson w Chelsea jeżeli liczysz na minuty w zespole top6.
#arsenal
Pobierz Pustulka - Wygląda na to, że Oleksandr Zinchenko jest blisko transferu do Arsenalu za...
źródło: comment_1657893178VkSueiKPcT6fDCLrTXEtHa.jpg
  • 18
przepalania hajsu na Emirates ciąg dalszy. Rozumiem, że od kilku sezonów nie możemy wejść do TOP4, że nie jesteśmy dla topowych zawodników ciekawą opcją, ale Zinchenko za 40 mln euro? XDD Wiem, że od dawna panują chore czasy w futbolu, ale gościu nie jest realnie wart więcej jak połowę tej kwoty.


@waciak: Oczywiście, że wywalenie na Zinchenkę 41,5 mln € to absurd, tak jak zauważyłeś jest wart góra połowę tej kwoty,
Pamiętam jak to było kiedy nie kupiliśmy Upamecano, jedynego sensownego obrońcę na planecie.


Podrzuć linki, bo przejrzałem swoje posty z tamtego okresu wraz z komentarzami wykopowiczów i niczego takiego nie widzę.

pamiętam dokładnie rok temu jaka była sraczka i wylewanie pomyjow na zarząd po transferach White, Ramsdale i Tomiyasu więc byłbym spokojniejszy z wyrokiem na temat Zinchenki.


@vaporizer: Na Tomiyasu raczej nie narzekano. Natomiast transfery Ramsdale'a i White'a były oceniane jako
@yshm: Tak, tak, jedynie czym się zajmuje na wykopie to hejtem, zwłaszcza Guardioli o którym ostatni wpis zamieściłem 3-4 lata temu, gdzie łącznie było ich kilka, ale widzę, że mocno zapadły ci w pamięć, widzisz co chcesz widzieć. Jeżeli przeszkadza ci, że pod tagiem nie ma samych pozytywnych treści tylko zachwalających wszelkie działanie sztabu transferowego i klubu to nic nie stoi na przeszkodzie by przenieść się na reddit.com/r/Gunners gdzie niepozytywne treści
@Pustulka: Ukrainiec overprice ale pytanie, czy jest ktoś lepszy od Tierneya kogo ktoś sprzeda za 35mln i ten zawodnik BEDZIE CHCIAŁ tu przyjść. Za Wengera zawsze pomoc dobrze była obsadzona i Wengerball nie działał tylko z topką ale top4 było. Guendozi odbije im sie czkawką, nie wiem co mieli w głowie zeby skreślać 21 letniego grajka, który jeszcze mógł mentalnie dojrzeć, widać tu analogie do Szczesnego i oddanie za grosze. Trzeba
Ukrainiec overprice ale pytanie, czy jest ktoś lepszy od Tierneya kogo ktoś sprzeda za 35mln i ten zawodnik BEDZIE CHCIAŁ tu przyjść.


@Muszelka1999: Jeżeli wymogiem jest upgrade Tierneya, a nie piłkarz do rotacji jak Zinchenko, to José Gayà z rokiem kontraktu byłby tańszy i jest lepszym lewym obrońcą od Szkota, ale tylko w przypadku gdy Barca faktycznie zdecyduje się jednak na Alonso. Dla Gayi Barca jest pierwszym wyborem, ale oni według
@Muszelka1999: Na to już za późno dogadali się z Manchesterem City co do £30 mln odstępnego. Teraz Edu negocjuje kontrakt z przedstawicielami Zinchenki, więc raczej przyjdzie. Trzeba liczyć, że nie będzie jedynym środkowym pomocnikiem jakiego ściągnie Arsenal tego lata. Tottenham poważnie rozważa Maddisona i co prawda prawonożny co tak średnio pasuje Artecie, ale byłby lepszym wyborem od Paquety za podobne pieniądze.
@vaporizer:
Cóż, pamiętajmy że jesteśmy tylko userami śmiesznego forum, a nie wyroczniami. Wiadomo, że @Pustulka zna się jak mało kto tutaj, ale z drugiej strony nie mamy szklanej kuli. Taki Pepe wyglądał na potencjalnie świetny transfer, a ja wyszło to lepiej nie gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A to że komuś nie wyszło w MC to żaden wyznacznik IMO - w takich klubach wielu graczy się nie
Taki Pepe wyglądał na potencjalnie świetny transfer, a ja wyszło to lepiej nie gadać


@RaghNaarRoog: Dzisiaj zagrał kiepsko, transfer Pepe to wina działu scoutingowego i analitycznego, nie da się też ukryć, że to był scam przeprowadzony przez Raula i Camposa wraz z pracownikami Lille, którzy na nim zarobili, nie wiem czy francuski klub dostał choćby połowę z tych 80 mln €. Nicolas Pepe to piłkarz, który nadaje się do gry w