Wpis z mikrobloga

@eskejper: 120m 640 czynsz za mieszkanie, 120 za dwa miejsca postojowe i komórkę lokatorską. Muszę zwiększyć sobie o 100 PLN MSC bo przyszło rozliczenie i więcej wody i ogrzewania używam. Prąd od 150 do 300 w zależności ile klimy. 2+1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eskejper: mniej więcej spoko. Może że stówkę udałoby się ugrać ale nie więcej.

Ja place prawie stówkę mniej z zaliczkami a wodę i ogrzewanie. Ale może wjedzie kosmetycznie większy fundusz remontowy
@eskejper: jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś płacił w nowym budownictwie czynsz w wysokości 10 zł (lub więcej) za m2. Skontrolujcie finanse spółdzielni, jeśli znajdziecie machlojki wyrzućcie ich na zbity pysk i powołanie swój zarząd. Jak dla mnie powinieneś mieć około 100 zł niższy czynsz.
@inko-gnito: Mam 71 m2 i miejsce w garażu podziemnym, blok oddany do użytku w zeszłym roku, płacę 760 zł z wliczonymi zaliczkami na wodę i CO (6 m3 ciepłej i zimnej, 2 GJ energii miesięcznie). Stawki za administracje typowe dla Krakowa, 0,5 zł/m2 na fundusz remontowo-inwestycyjny. Jeśli OP ma normalne zaliczki na wodę i ogrzewanie miejskie w czynszu, to jak najbardziej normalna stawka biorąc od uwagę, że jeszcze ma miejsce w
49 metrów blok bez windy, 480 zł za miesiąc haraczu dla złodziei (spółdzielnia), 110 prąd, 30 gaz (tylko kuchenka) raz na dwa miesiące.

Ps ale mam nadpłaty za ogrzewanie i wodę, mieszkam sam.
@rutrackerowiec: bronić to się mogą... Mają obowiązek udostępnić rozliczenia finansowe waszego budynku. W czasie kontroli trzeba się skupić na wydatkach, bo machlojki mogą być na zlecaniu "dziwnych" napraw, np. zarządca może co tydzień wzywać serwis do rzekomej awarii windy. A tym serwisem, całkowicie przypadkowo, zajmuje się syn/brat/szwagier tego zarządcy. Do takich spraw trzeba wynająć prawnika i ksiegowego, bo spółdzielnia będzie robiła wszystko żeby utrudnić kontrolę, będzie się zasłaniała dziwnymi przepisami. Jak