Wpis z mikrobloga

@BlackSlip: Jest to mała pizza, nawet nie zajmuje całego talerza, dlatego nie ma takich fajnych, wyrośniętych boków. Jest na 100% upieczona, ale gdybym miał robić takie #!$%@? pizze jak czasami widać na tagu, to kalorie skoczyłyby o 1,5x.

Generalnie mało mąki, mozzarella light, 15 g chorizo i dzięki temu jedna taka porcja zamyka się w ok. 600 kcal.

Składniki na dwie porcję (poglądowe) masz na zdjęciu. Ja się tym bez problemu
cutecatboy - @BlackSlip: Jest to mała pizza, nawet nie zajmuje całego talerza, dlateg...

źródło: comment_1657972491ARAEybI94SvcHnrfeFt2wm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@BlackSlip: Szczerze mówiąc nie wiem, ja mam taki piecyk, który ma pokrętło z numerkami 2 i 3, gdzie 3 to jest chyba ok. 400 stopni, natomiast poziom 2 używam do nagrzania.

Najpierw piekę sam placek z sosem przez 3 minuty, potem nakładam ser i inne dodatki i zamykam na kolejne 3 minuty. Następnym razem spróbuję potrzymać sam placek jakieś 2 minuty dłużej, może wtedy boki się bardziej zarumienią i pizza nie
  • Odpowiedz
@cutecatboy: Jak liczysz kalorie i makro to spróbuj pizzy twarogowej. Zacząłem robić jako zamiennik zwykłej, żeby ściąć trochę węgli i podbić białko.
Mniej chrupiąca od tradycyjnej, ale smak daje radę
  • Odpowiedz
@tegie: niestety nie mogę jeść twarogu, odrzuca mnie jego smak i zapach, więc nie byłbym w stanie tego przełknąć przez odruch wymiotny. Mam tak z większością nabiału niestety.
  • Odpowiedz
@cutecatboy: Sama picka nie smakuje jakoś twarogowo (spód to twaróg, jajka, trochę mąki, przyprawy), gdyby ktoś mi dał spróbować w ciemno, to bym nigdy nie zgadł.
Ale jeśli masz aż taką reakcje na nabiał, to Twojego organizmu chyba nie da się oszukać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz