Wpis z mikrobloga

Jestem po rozwodzie kupę lat. Mam nastoletnią córkę. Czy po mojej śmierci wszystko przejmie była żona? Oszczędności/mieszkanie/auta itd. Co powinienem zrobić, żeby wszystko przeszło na moją mamę. Tylko #notariusz ? Czy może zwykły odręczny #testament ? #pytanie #rozwod
  • 13
Ogólnie to chciałbym, żeby wszystko co mam przeszło na rodziców, oni odpowiednio zadbają o córkę. Chciałbym, żeby w wieku np. 24 lat wszystko jej oddali.
@deevee: możesz wszystko sprzedać i rozpierolic ( ͡° ͜ʖ ͡°) i po problemie
A tak serio nie zostawiaj gotówki i zrób jakiś zapis u notariusza że z dniem 18urodzin może rozpocząć twoim majątkiem ;;) a do tego czasu wyznacz inna zaufana ci osobę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deevee: Skutkiem rozwodu jest m.in. to, że twoja żona po tobie nie dziedziczy. Jeśli nic nie zrobisz spadek na podstawie ustawy nabędzie w całości twoja córka. Jeśli nie chcesz aby w razie twojej śmierci przed uzyskaniem pełnoletności przez twoją córkę pozostawionym po tobie spadkiem zarządzała twoja była żona (bo tak by rzeczywiście było jako opiekun prawny) możesz sporządzić testament w którym córkę powolasz do spadku a jednocześnie na podstawie art. 102