Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest na sali jakiś ekspert od piecyków kominków na pellet?

Mam taki wynalazek Eva Calor Marisa 9kW z DGP

Zauważyłem że szyba w drzwiczkach jest nieszczelna u góry, piec powietrze do komory spalania ma brać teoretycznie z tyłu, jest podpięty do rury która wychodzi poza dom, po co w takim razie nieszczelność z przodu? Wygląda fabrycznie aleee wydaje mi się że proces spalania nie przebiega zbyt czysto bo szyba po dwóch dniach jest już mocno czarna. Napisałem do producenta czy to bug czy feature ale może jest tu znawca jakiś?

Przez tą nieszczelność piec wciąga powietrze a nie #!$%@?

#pellet #ogrzewanie #kominek #budownictwo #budowadomu
Pobierz Jemigrant - Jest na sali jakiś ekspert od piecyków kominków na pellet?

Mam taki wyna...
źródło: comment_1658078826YdJnNSfy1Z0stZTykFQbzB.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zupakalafiorowazkluskami: gdzieś od stycznia, ma wady ale był najtańszym z DGP jaki był i najsłabszym jednocześnie bo mam mały metraż. Histereza to 3 stopnie, trochę za dużo, czujnik temperatury ma niesamowicie krótki kabelek, chyba go na dniach przedłużę, DGP mogłoby jednak wyższą temperaturę dawać lub wydajniejszy wiatrak bo ten jest głośny na max obrotach. W miarę łatwy w czyszczeniu normalnym. Wkurzył mnie też rozmiar rury DGP, jakieś dziwne redukcje musiałem robić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: dzięki. Nie działa :D. Gdzieś czytałem że ten piec najlepiej tyrać na najwyższym biegu żeby szyba była czysta ale przy najwyższym biegu to ja w jednym pomieszczeniu z tym piecem nie usiedzę, za gorąco
@Jemigrant: w poprzednim wkładzie miałem szybę szczelną, w obecnym mam taką szczelinę i u mnie faktycznie szyba mniej się brudzi. To nie jest tak, że szyba będzie idealnie czysta, ale dzięki temu nawiewowi nie brudzi się aż tak bardzo.