Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych programistów, testerów oprogramowania. Pracuję jako tester w pewnej firmie - obecnie 6 miesięcy doświadczenia, głównie manualny, ale od czasu do czasu piszę jakieś testy w Selenium i Appium do aplikacji mobilnych. Uczę się na własną rękę również Cypressa - piszę sobie testy do webówek, ćwiczę po pracy na projektach z pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znam trochę ponad podstawy HTML, CSS, JavaScript, React, Java, SQL. W tym momencie głównie chcę liznąć trochę Node.js, Expressa, MongoDB i kontynuować Reacta, oraz Cypressa, ale póki co chciałbym zostać przy testowaniu oprogramowania z naciskiem na automaty, w późniejszym czasie po doszkoleniu się próba sił jako React Developer. Obecnie moje zarobki oscylują wokół 3500 netto na rękę. Jestem dość kumatym gościem, szybko się uczę, angielski na poziomie bardzo dobrym w czytaniu i rozumieniu dokumentacji itd., komunikacja leży niestety, jakaś blokada :( Pytanie takie jak pociągnąć dalej moją karierę, jakieś wskazówki od doświadczonych osób, oraz po zdobytym roku doświadczenia jako tester zamierzam szukać pracy, właśnie jako tester automatyczny, jakie zarobki na rękę można wołać zakładając wiedzę właśnie z technologii webowych jak React, JavaScript plus testy w Cypress i Selenium? Oczywiście kwota realna, wiem, że nie będzie to programista15k, ale nie ukrywam, że 3500 netto trochę boli, zwłaszcza, że w mojej poprzedniej pracy, wymagającej myślenia na poziomie -1 dostawałem 200zł mniej xD

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :)

#testowanieoprogramowania #tester #pracait #it #programowanie #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d450ccbb3ff8883ce0855d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania:
Czekaj, masz 6 miesięcy doświadczenia łącznie i pracujesz już w drugiej firmie? Czy coś źle rozumiem z Twojego wpisu?

Druga sprawa: selenium, appium, cypress, react, java, javascript, css, sql, nodejs, express, mongodb, sporo tego ;]

angielski na poziomie bardzo dobrym w czytaniu i rozumieniu dokumentacji itd., komunikacja leży niestety, jakaś blokada :(


A tu zdecydowanie problem. Zdecydowana większość firm prowadzi część rekrutacji po angielsku i prowadzi projekty, gdzie prędzej czy
@AnonimoweMirkoWyznania: na twoim miejscu to bym siedział jak najdłużej (do 2 lat max) jako manual by się obyć z projektami, technologiami, metodami pracy a potem startował na juniora jeśli chodzi o automaty. oczywiście obecną prace zmień ale też imo na manuala za lepsza kasę, zobaczysz, że zakres obowiązków może się bardzo różnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: ogarnij język to jest podstawa, braki w znajomosci technicznej możesz nadrobić tym ze umiesz się dogadać, polecam jakieś zajęcia najlepiej indywidualne skupiające się na języku zawodowym, używanym w pracy, może native speaker jakis. Nie chce Cię nakręcać ale jak umiesz trochę testow automatycznych np w cypressie plus dobre ogarnięcie generalne testow to możesz zarabiać spokojnie ponad 3,5k euro. Jednak w Twoim przypadku priorytet to język, język i jeszcze raz język,
@AnonimoweMirkoWyznania: Typie to jest jakiś bait albo po prostu wpisujesz losowe technologie o których przeczytałeś w internecie a wcale ich znasz, jeżeli naprawdę umiesz to o czym piszesz to powinieneś zarabiać minimum 2 albo nawet 3 razy tyle co masz teraz. Powysyłaj trochę CV, zaktualizuj linkedina i zmieniaj szybko pracodawcę bo z takim stackiem to Ty dyktujesz warunki, totalnym manualom klikaczom którzy mają odrobinę mózgu i potrafią napisać test case w
OP: @venomik
6 miesięcy w jednej firmie związanej z IT, poprzednia robota na magazynie, program magazynowy, widlak i te sprawy :D

@tagan
Nie bait i nie wypisuje losowych technologii :D Po prostu robiłem dość dużo kursów na udemy i YT z tych technologii, nie jestem podejrzewam w nich nawet juniorem, po prostu znam mniej więcej działanie, z CSS właściwości, flexboxa i grida - trochę ćwiczyłem na jakichś przykładach, w React i