Wpis z mikrobloga

Czy praca jako "Infrastructure Analyst" czy "Junior Windows/Linux Administrator" sa dobrym 1 krokiem w kierunku #devops ?
W sumie glownie ciekawi mnie rozwoj w kierunku chmury.
Zaczynalem na Service Desk, a obecnie pracuje jako znienawidzony na wykopie menago sredniego szczebla, ale szczerze mowiąc ściezka menadżerska nie jest raczej dla mnie i sie tam nie widze w przyszlosci wiec przegladam wewnetrzne rekrutacje i pomyslalem o zmianie na m.in. takie stanowiska jak opisalem wyzej, ktore nie wymagaja raczej duzej wiedzy na poczatek.
Ktos moze przeszedl podobna sciezke albo moze cos doradzic?
#pracait
  • 4
- "Windows/Linux Administrator" - to zdecydowanie bardziej grzebanie w systemie, niż dotykanie chmury
- "Infrastructure Analyst" - pierwszy raz słyszę o takim stanowisku
@Marcines: NA devops lepiej jest mieć więcej skilla z SysAdmin niż z Developerki choć sam DevOps to połączenie obu. Na codzień częściej będziesz siedział w kontenerach, k8s, ansible, jenkins i git niż pisał kilometrowy kod. Jeżeli chodzi o platformę to zależy gdzie startujesz, jak na devops .net to wiadomo, że raczej lepiej się obracać w windowsach/azure. Jeżeli na resztę to raczej Linux, bash, python, perl. Ja ostatnio dobiłem się na DevOpsa