Wpis z mikrobloga

Od kiedy mam w domu telewizor Sony, oglądając filmy na YT na kompie pokazuje mi się opcja puszczenia tego samego materiału na odbiorniku telewizyjnym. Jakim cudem strona internetowa kojarzy moją przeglądarkę z TV, czy komunikacja wychodzi poza moją sieć wewnętrzną? Sam telewizor ma dostęp do internetu.
#programowanie
  • 14
@nunczako: nie musisz być zalogowany. jesteś w tej samej sieci to możesz puścić na innym urządzeniu ¯\_(ツ)_/¯

Tak samo jak netflix i masa innych serwisów. Zwłaszcza jak masz andka tv i wbudowanego chromecasta.

puścisz spotify na tv to telefonem mozesz sterować utworami
Czyli chyba jest zewnętrzny serwer korelujący urządzenia np na podstawie ich zewnętrznych IP, i ew. ID telewizora w konfiguracji w której za NATem jest ich wiele. Chcociaż wtedy w np w hotelu każdy mógłby każdemu puścić film, więc może w takich konfiguracjach to w ogóle nie działa.
Nawet jak masz sieć bez internetu, to możesz streamować wideo do tv, chociażby z windowsa. Windows będzie automatycznie widział ten tv.


@budus2: ale chyba nie na tej samej zasadzie. puszczając youtube na tv to tv bierze ruch sieciowy, a telefon staje się pilotem i nie pobiera materiału na siebie.
Chyba, że puszcza się poprzez, np. vlc, albo samą kartę chrome. Wtedy to faktycznie urządzenie źródłowe kieruje ruch do tv.