Wpis z mikrobloga

Czytał ktoś z was Książki Napierały? Jestem ciekaw ich poziomu. Sam Napierała uważa się za historyka XVIII w., a dokładniej Europy Zachodniej. Moim zdaniem autor jest bezkrytycznie zakochany we Francji i przez to pomija świadomie niewygodne fakty dotyczące tego kraju. Uważa, że francuscy politycy mają wolę i chęć kreowania równorzędnych stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi państwami. Ja uważam, że Francja traktuje i traktowała zazwyczaj nasze państwo jak neokolonie, jak kraj drugiej kategorii.
#napierala
  • 18
@gnomol: Autor jest bardzo tendencyjny w swoich ocenach. Sam siebie określa jako liberał i tak jak napisałeś, jest strasznie bezkrytyczny w stosunku do Anglii i Francji. Natomiast krajom konserwatywnym takim jak Chińska Republika Ludowa i Federacja Rosyjska imputuje wszelkie najgorsze cechy jakie mu tylko przyjdą do głowy.
@ElTalento: CHRL i Federacja Rosyjska to niezbyt sympatyczne autorytarne kraje. Może w jakiś aspektach są konserwatywne, ale w obu państwach aborcja jest legalna, a w Chinach do niedawna była nawet systemowa. Mi bardziej chodzi o to, że w przypadku zdrady Francji w 1939 r. ,robi jakieś fikołki i udaje, że wszystko było w porządku. Wymyśla jakieś bajki, że francuskie firmy podzieliłby się transferem nowoczesnej technologii, gdy właśnie działania tego kraju udowadniają,
@bkce: chwedoruk nie lubi niezależnych badaczy od pocz. był wrogi woli feudalnych wyrobników naukowych i tyle może też się bał że go wygryzę z TV inni recenzenci byli na tak czyli 3/4 było na tak ale odpuszczam procesowanie się bo sądy nie kumają uniwesyteckich przepychanek
@PMNapierala: Przecież odwołanie rozpatruje komisja z rady wydziału, a nie sąd. Taaaaaaaak, wiem że równie dobrze można przepasać sobie czoło opaską idąc z podaniem do dziekana, a wychodząc krzyknąć: "hissatsu!".

PS. Dziękuję za zdjęcie z listy zablokowanej.
@PMNapierala: Dodal mnie Pan do czarnej listy za to, że według mnie z punktu formalnego konferencja w Abbeville jest zdradą ze strony Francji. W dodatku napisał Pan, że promuję rosyjską propagandę, a to jest już śmieszne. Pana wypowiedzi #!$%@? duża doza braku krytyki do polityki zagranicznej Francji oraz jej stosunku do naszego kraju. Ta niezbyt miła polityka była widoczna w przypadku przetargu na samolot myśliwski za rządów Millera.
@gnomol: no nawet w krytyce pracy habilitacyjnej recenzanci stwierdzili, ze pan doktor zbyt emocjonalnie podchodzi do tematyki( ͡° ͜ʖ ͡°), ogolnie polecam sobie przeczytac ten pdf na 6 stron tam jest ciekawa sprawa, ze o ile 3 z 4 recenzantow bylo pozytywnie nastawionych do pracy habilitacyjnej pana doktora, to po tzw odpytce na obronie czar prysl( ͡° ͜ʖ ͡°), w ogole dziwi mnie