Wpis z mikrobloga

No chyba nikt nie chce mi powiedzieć że Suawek, który z łatwością wrzuca w koszty plejstejszyn i lawiruje w przepisach jak łasica, nie potrafi wpisać w umowę kary za niewywiązanie się z zapisów tejże, gdzie takie kary są wpisane nawet w jakieś stockowe wzory?

Ależ by to było faux pas!

Żeby nie być gołosłownym screen fragmentu takiej właśnie umowy. Chyba jeden z pierwszych wyników po wpisaniu w google "umowa na organizację imprezy".
venividi - No chyba nikt nie chce mi powiedzieć że Suawek, który z łatwością wrzuca w...

źródło: comment_1658398986PJKaJN2yu0Vfdv0JCTA0yh.jpg

Pobierz
@soundboy: umowy ustne też są wiążące, ale łatwiej się z nich wycofać.

Sugerujesz że wybrali sobie ten lokal do oczsrniania? Pewnie zadzwonili i zapytali o dostępność, pewnie był dostępny I jak chcieli pisemną umowę to się lokal wycofał z przedsięwzięcia.

Jeden twierdzi że byli dogadani, drugi że nie. Jak lokal twierdzi że jest oczerniany to niech poda go do sądu.
@j3sion: zależy, na co oni się tam "umówili". Żeby umowa, choćby ustna, była ważna muszą się na nią wyraźnie zgodzić i zatwierdzić jej warunki obie strony. Mentzen nie chce iść do sądu (przynajmniej nie słyszałem, żeby coś o tym mówił), więc prawdopodobnie żadna umowa nie została nawet zawarta albo nie jest w stanie jej zawarcia w żaden sposób udowodnić. Jeżeli nawet słowem nie wspomina o sądzie, to znaczy, że pisemnej umowy
@11mac11: Dziwnym trafem zapomniałeś o tym przeczytać:

Trzeba było wpisać w umowę kary za niewywiązanie się z umowy. Wolny ryneg.


i

No chyba nikt nie chce mi powiedzieć że Suawek, który z łatwością wrzuca w koszty plejstejszyn i lawiruje w przepisach jak łasica, nie potrafi wpisać w umowę kary za niewywiązanie się z zapisów tejże, gdzie takie kary są wpisane nawet w jakieś stockowe wzory?

Żeby nie być gołosłownym screen fragmentu