Wpis z mikrobloga

Okej, minął już miesiąc od przeprowadzki do Monachium i muszę Wam powiedzieć, że bardzo polecam, mieszkam dokładniej w małej miejscowości pod Monachium, ale 30 min pociągiem (razem z dojściem na dworzec) do dworca wschodniego, sąsiadów już znam lepiej niż sąsiadów z Warszawy po półtora roku. Wydatki no wiadomo, drożej niż w Polsce, ale generalnie jakoś się nie szczypiemy za bardzo i po opłaceniu wynajmu, rachunków, niezbędnych zakupach plus jakieś ciuchy dla dzieci, wyjście na basen, piknik nad jeziorem itd. z mojej pensji zostanie tyle ile wynosiła cała moja pensja netto w Polsce, a żyjemy tylko z mojej pensji tutaj (ja, żona, 2 dzieci, pies i 3 koty) także kredyt będzie się super spłacało, jeśli ktoś ma jakieś pytania to dawajcie śmiało, ale naprawdę gorąco polecam wyjazd z Polski gdziekolwiek indziej do Europy.

#praca #pracait #it #niemcy #monachium #emigracja
  • 120
mieszkam dokładniej w małej miejscowości pod Monachium, ale 30 min pociągiem (razem z dojściem na dworzec) do dworca wschodniego, sąsiadów już znam lepiej niż sąsiadów z Warszawy po półtora roku.


@Mirko_z_Przypadku: mala miejscowosc i dziwi sie ze zna dobrze sasiadow, a w warszawie nie. warszawa ma 1,5mln mieszkancow, ludzie zmieniaja mieszkania co chwila, po co maja utrzymywac kontakty z randomami ktorzy przyjezdzaja do warszawy na weekend, albo za miesiac juz beda