Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tym pozycjonowaniem teraz. Idzie coś zdziałać bez kupowania drogich publikacji sponsorowanych? Wypadłem trochę z tematu a pamiętam że jeszcze z 2-3 lata temu szło wypozycjonować dosyć łatwe frazy (500-1,5k wyszukań miesięcznie) jakimiś profilami, darmowymi blogami czy linkami z sygnaturek. Teraz widzę na grupach że tylko artykuły sponsorowane się sprzedają. Czyli że nikt już nie robi tych rzeczy bo to nie działa? 3 miechy temu postawiłem bloga w niszowej tematyce, wrzuciłem 20 artykułów, zaindeksowałem i nie ruszyło nic a nic. Ruchu zero a w top3 jakieś jakieś pseudo stronki (nawet nie stronki a podstrony wygenerowane z wyszukiwarki tj. /?search=fraza-kluczowa/. A niby content is king xd to gdzie moje artykuły (zaindeksowane już dawno) z ponad 5k znaków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#seo #pozycjonowanie
  • 22
@Akqub: Ryzyko jestem w stanie zaakceptować bo to projekty prywatne a nie klienci. Do tego mam do zagospodarowanie ponad 100 domen. Tylko co i jak robić żeby to miało sens?
Budżet trudno ocenić bo sporo kasy idzie na te właśnie domeny (na których stawiam LP i PBNy) oraz hostingi. Na treści też idzie kasa tak więc na linkowanie niewiele zostanie. W lipcu wydałem 1,2k netto na linki ale okazały się wtopą. W sierpniu też wydam coś koło tego a jak zaczną wpadać jakieś zarobki to plan jest taki że całość reinwestuję bo i tak utrzymuję się z innych źródeł póki co.

Branży
no to bez branży nie powiem Ci dokładnej taktyki


@Akqub: jeśli reprezentujesz tą agencję którą linkujesz w swoim profilu to i tak mnie nie stać na Wasze usługi. Pracowałem w agencji SEO parę lat temu i wiem jak to wygląda. Ja celuje jednak bardziej w black hat nawet kosztem nagłych spadków niż wydawanie grubych $$ na płatne publikacje które może i dają efekty ale niewspółmierne do późniejszych zysków. A branża trochę
spam na blogach i forach to raczej 2016 niż 2-3 lata temu. :-)


@iEarth: no fakt trochę przesadziłem i takie linki były raczej tylko do dywersyfikacji. Ale jakieś niszowe profile (które nie były na żadnych listach sklepików seo) dawały bardzo dobre rezultaty + parasity + web 2.0.
@De_Fault: jeśli to afiliacja i wydałeś 1,2k i uważasz, ze to wtopa to znaczy, że powinieneś budżet pomnożyć przez 10 i wtopy nie będzie.

Ja celuje jednak bardziej w black hat - to po co pytasz tutaj? Zrób testy, zobacz co działa a co nie i masz rozwiązanie. A skoro to ma byc BHS i nastawiasz się na szybką rotację domen to PBNy będą Ci latały jak choinka na wielkanoc -