Wpis z mikrobloga

ktoś z #grafikakomputerowa podpowie dlaczego przy zapisywaniu do .svg źle zapisują mi się przezroczyste kształy (jak na zdjęciu gdzie cień miał być delikatny, a wyszedł pełny kolor)

zapisuję przez: eksportuj -> eksportuj jako

wcześniej chałupniczo naprawiałam to w taki sposób, że edytowałam plik .svg, jeśli źle się zapisało i jakoś działało, ale teraz mam tych plików za dużo, by każdy po kolei naprawiać xd
#illustrator
bzduraa - ktoś z #grafikakomputerowa podpowie dlaczego przy zapisywaniu do .svg źle z...

źródło: comment_1658518919KCff9Jtu9DSq3wK7Cfi5om.jpg

Pobierz
  • 7
@bzduraa: z drugiej strony svg obsługuje przeźroczystość, więc nie powinien tak robić. Programu nie używałem, możliwe, że w menu tworzenia nowej warstwy jest opcja nowej warstwy z widoku, ewentualnie w rozwijanym menu "edit/edycja" możesz mieć opcję "kopiuj z widoku", co pozwoliło by na skopiowanie wszystkiego tak jak widać i wklejenia tego do nowej warstwy na wierzch, żeby program nie miał problemu z eksportem do svg. To tylko domysły z tego jak
@bzduraa: W illustratorze masz funkcje spłaszczania przezroczystości. Zaznaczasz prace potem object > flatten transparency. Tworzy Ci kształty w kolorach takich jak widzisz przy pracy, z tym ze te kształty maja 100% oppaticy. Pobaw się to zczaisz xd