Wpis z mikrobloga

Istnieje jakaś usługa VoIP, która pozwala za darmo podłączyć dwa numery, na które mógłbym się wdzwonić, do takiego cuda?

Zalega mi coś takiego, i może podłączyłbym se dwa numery w domu (z możliwością zadzwonienia jeden na drugi). Bez większego sensu, potrzebować absolutnie tego nie potrzebuję, no ale jakby dało radę, to może się kiedyś przyda.

#telekomunikacja #telefony #internet #voip
REXus - Istnieje jakaś usługa VoIP, która pozwala za darmo podłączyć dwa numery, na k...

źródło: comment_1658584464ahISNTqxnevqh4w0SkEte2.jpg

Pobierz
  • 8
@krzywy_kanister: ten Linksys obsługuje dwa numery - ma nawet dwa gniazda (i konfigurację dwóch kont też). Wiem, że potrzebuję dwóch telefonów. Dowolna, czyli np. jaka? Chodzi o to, żeby, nie musiał co miesiąc wydawać kasy (nawet drobnej) na usługę "dla jaj".
@REXus: musisz sobie zrobić SIP serwer. Są darmowe (Asterix na linuxa, trudny, 3com na windows, łatwy, ale nie wiem, czy nadal jest dostępny w darmowej wersji).
@REXus: No to jak chcesz korzystac bez placenia? Mozesz postawic sam serwer sip (na przyklad freepbx) ale wtedy bedziesz dzwonil tylko wewnatrz swojej sieci lokalnej. Jesli chcesz numery miejskie i moc dzwonic z zewnatrz muislabys wystawic serwer na adresie publicznym albo kupic jakies numery, to nie sa koszta. Wygoogluj fcn czy foneo jakis halonet moze jeszcze, koszta to okolice 1 zlotowki miesiecznie za numer i na komorki na przyklad 7 groszy
@krzywy_kanister: @Jarek_P: i to właśnie było moje pytanie. Wiem, jak działa VoIP, wiem, jak to zadziała, jeżeli postawię własny serwer. Chodziło mi właśnie o jakiegoś dostawcę VoIP, który sam numer miejski da za darmo - tak, jak za darmo tu czy tam można dostać darmowy hosting (oczywiście wiem, że jak coś jest za darmo, to opłatą jest coś zupełnie innego niż pieniądze).

To nie jest mi do niczego potrzebne, ot
@REXus: No wlasnie widac, ze srednio wiesz jak dziala, skoro dziala to czemu caly czas za darmo? Za darmo to masz skype czy discorda tylko nie zepniesz z bramka, voipa stawiasz albo sam (tylko z ta wada jak napisalem, nie masz numerow miejskich czyli zadzwonic mozesz co najwyzej po vpnie lub z inneg telefonu wewnetrznego zalogowanego do twojej centralki) a koszta numeru miejskiego to smieszne koszta.
Przeciez darmowy hosting to jak