Wpis z mikrobloga

tyle że te uczelnie to płatne są w Anglii


@adriano30: No są, ale za to są dobre. Mają też do tego dość rozsądną ofertę kredytów studenckich.

a jak idziesz do pracy koniec końców patrzą na wykształcenie, a nie jaką uczelnie kończyłeś.


A to już zależy, jakie kto ma ambicje. Jeśli kończysz cokolwiek i idziesz na standardowy etat, to i pewnie wszystko jedno, mógłbyś i w Polsce kończyć. Kiedy ktoś ma jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
ale za to są dobre


@aegispolis: Zależy gdzie i jaki kierunek, ale ogólnie to dupy nie urywają i raczej nic wyjątkowego w nich nie ma. Jak zapłacisz to nawet największy dureń dostanie dyplom, pełno takich miernot spotkałem na studiach w UK i trzeba się było z debilami w grupach męczyć. Dodaj to tego jakieś dziwne przedmioty, żeby zapchać plan zajęć i już tego prestiżu studiowania na zachodzie nie poczujesz. Oczywiście wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: moze i są jakieś dobre, ale tez jest masa zlych jak @romek898: stwierdzil. Jesli ma się parcie na doktorat/wyzej i karierę naukową i uwaza ktoś, że odkryje lek na raka czy inne wielkie odkrycie to mozna i isc. W innym przypadku doktorat to tak naprawde wyzsza zawodowka na uniwersyteckim etacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesli sie parcia nie ma to juz lepiej isc na darmowa
koniec końców patrzą na wykształcenie, a nie jaką uczelnie kończyłeś.


@adriano30: nie do końca się zgodzę, cambridge, oxford, king's college mogą robić lepsze wrażenie niż inne uczelnie na cv...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: mogą, nie muszą ( ͡° ͜ʖ ͡°) idziesz w karierę polityczną to pewnie tak, w STEM jest olbrzymi niedobór ludzi. Myślisz że ktokolwiek będzie się patrzyć jaką uczelnię skończyłeś jak ludu brak?
@adriano30: tak, ponieważ niedobór ludzi nie oznacza, że bierze się byle kogo. U mnie specjalistyczne stanowiska mogą być nieobsadzone miesiącami, bo czekamy na dobrego kandydata...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: zobaczy się czy jak głód pracodawcy w oczy spojrzy czy dalej będą czekać ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie już tyle czekają, że gość co jest sam i już nie daje rady będzie niebawem najpewniej odchodzić, więc zamiast na jedną osobę będziemy już czekać na dwie ¯\_(ツ)_/¯
@adriano30: będą czekać, bo ludzie mają szerokie wachlarze skilli i mogą za siebie nawzajem robić "cover". Nie wiem jak tam jest w innych branżach, ale ogarnięta firma chyba zrozumie, że lepiej trochę poczekać i zatrudnić odpowiednią osobę, niż brać pierwszego lepszego i potem odkręcać spie*dolone przez niego projekty xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: u mnie juz 1.5 roku czekają i nic znaleźć nie idzie. Znaczy pewnie by szło, ale też pensja gra dużą rolę... jednak gdy sie ktokolwiek pojawia to rozkładają nogi i proszą o to, zeby tylko ktoś przyszedł, z marnym skutkiem dotychczas
Norwegia, jesli zalezy Ci na dostepie do dobrej i darmowej edukacji. Szkoly wyzsze sa darmowe, a po zawodowkach tez mlodzi maja duzo mozliwosci i czesto zarabiaja lepiej/tyle samo co osoby po roznych kierunkach. W Norwegii masz znane UiO, NTNU czy nawet prywatne BI jest w rankingu najlepszych business szkol europy.