Wpis z mikrobloga

Cześć, myślę nad możliwością przebranżowienia się w celu wyemigrowania na Maltę - życie w tamtejszym ciepłym klimacie bez zmęczenia pracą fizyczną. Jestem po studiach inż. pracuję po nich od ponad 3 lat w jednym polskim januszowym biurze. Jak myślicie, czy ciężko byłoby bez wykształcenia kierunkowego, doświadczenia i praktycznej wiedzy dostać się na jakiś staż do, na przykład, StateStreet lub innej firmy aby zdobyć wpis w CV, wiedzę dot. wyceny funduszy, podszlifować angielski.
Czy takie doświadczenie zawodowe w CV będzie jakimś minusem?

Gdzie szukać jakichś porad, materiałów na rozmowy kwalifikacyjne, jakie jeszcze inne firmy w PL umożliwiłyby zdobycie takiego doświadczenia? Mogę przeprowadzić się do dowolnego miasta. Na chwilę obecną jestem jeszcze całkowicie zielony w temacie.

Finansowo na start oczekiwałbym jedynie możliwości wynajęcia pokoju(1 os) i możliwości spokojnego utrzymania się tak aby móc skupić się na nauce.

#korposwiat #praca #pracbaza #statestreet
#korpo
  • 5
@cotozazycie: to zależy czego ta firma wymaga, najlepiej by było zobaczyć ofertę pracy od nich. Możesz też jak najszybciej do nich uderzyć żeby zrobić rekrutację i zobaczyć czego chcą i jak wygląda, a potem spróbować następny raz za jakiś czas już mając wiedzę
@cotozazycie: pracuje w Stejcie od 6 lat, pytaj jak cos
Generalnie to powinienes miec podstawowa wiedze dotyczaca instrumentow finansowych czym jest akcja a czym obligacja czym sa instrumenty pochodne. lubia tez zadawac pytanie czym jest "NAV".
Angielski jest bardzo wazny jezeli chcesz przebrnac przez rozmowy z hindusami
W zaleznosci do jakiego dzialu trafisz i pod jakiego managera to zobaczysz czy dasz rade miec 100% pracy zdalnej