Wpis z mikrobloga

Mirki, macie może jakieś pomysły? Mam taką wkładkę jak na zdjęciu. I problem jest taki że bardzo chciałbym poczarować tak żebym wiedział czy drzwi są zamknięte jak na nie spojrzę. Kiedyś miałem taki "zewnętrzny" zamek przez co widziałem kiedy jest zamknięte a kiedy nie. Jest to strasznie irytujące że teraz muszę to sprawdzać i podchodzić do drzwi XD
#remontujzwykopem #diy
Pobierz
źródło: comment_1658767002YXVsC4ya07IkcRKsp01t5o.jpg
  • 14
@HaPPe: Wyrob sobie nawyk ze po zamknieciu zostawiasz w okreslonej pozycji (no i jedna strone zaznacz kropka).
Zamknij i przekrec "jeszcze troche".
Z czasem powinno zdzialac :) (ja przekrecam zaraz po wejsciu do domu i nie musze sprawdzac)
no ja teoretycznie też zawsze po wejściu zamykam ale wczoraj się okazało że nie zamknąłem i całą noc były otwarte a to mi sie nie podoba :P


@HaPPe: Mam mieszkanie 8 lat i max ze 2 razy mi sie zdarzylo ze rano wychodze do roboty a tu niezamkniete drzwi :P (raz zostawlilem klucze w zamku od strony klatki to sasiad mi zapukal :P)

Jak serio Cie to drazni to wymien klamke
@Seraphiel: miałem napisać to samo.
@HaPPe: przyklejasz sznureczek, żeby się nie przesuwał po ośce. Jak przekrecisz to naiwnie się na ośkę i będzie krótszy. Albo dłuższy jeśli to wcześniej nawiniesz w drugą stronę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HaPPe: jeszcze jak masz dostęp do drukarki 3d, możesz wydrukować gałkę do drzwi nakładana na tą istniejącą. Ficzerem byłaby spirala-tor dla małej kulki, która przy obrocie przemieszczała by kulkę bliżej osi, a przy podwójnym przekręceniu np. pozycjonowaloby to kulkę zupełnie w środku takiej gałki.