Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy,

Zacząłem prace w małej firmie, która nie ma jeszcze strony, a ja od kilku miesięcy uczę się #html i #css. HTML skończyłem już cały, CSS zostało mi trochę jeszcze, ale czuje się już na siłach żeby zrobić stronkę. Będzie oczywiście mega prosta, bo to transportowa firma, więc ciężko nie będzie.
Kiedyś wynajęli kogoś do zrobienia strony, ale on jej nie dokończył i jest zaczęta w #wordpress. No i tu pojawia się moje pytanie: mogę wordpress’a wywalić żeby napisać ją od początku, czy jak to wyglada?
Sorry za świeżackie pytanie, ale to nie jest elektroda XD

#webdev
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@siemankojanko: WordPress to CMS. Tak w skrócie pozwala na to, żeby sobie Grażynki mogły wyklikac co ma być na stronie.
Jak stworzysz stronę w samym html to Grażynka żeby coś zmienić na stronie będzie musiała prosić kogoś kto zna html.

Te stronę jeszcze trzeba jakoś utrzymywać, jak jest WordPress to aktualizować żeby nie była łatwym celem ataków. Z WordPressem jest też baza danych przy której od święta coś trzeba będzie zrobić.
@tomek_wcale_nie_tomek: dzięki wielkie za rady, szczególnie tą ze serwerem. Teraz mam więcej informacji żeby wyszukać rozwiązania. Jak na razie to Grażynką zostanę ja i będę to ogarniał, wiele zmian nie będzie wprowadzanych, to tylko taka wizytówkę. Jak na razie z tego co wiem to najbardziej złożoną rzeczą będzie tam formularz kontaktowy i galeria zdjęć, także spoko.
A nie mógłbym czasem przejąć tego hostingu od typa co założył to na wordpressie. On
@odysjestem: Hosting SSD LiteSpeed Cache + wtyczka LiteSpeed Cache, i nie odczuje że jest ciężkie. Zależy jakie ma potrzeby. Jeśli chce na stronie mieć też bloga, zaawansowane moduły, to warto wybrać WordPress.
@odysjestem: a dlaczego nie Elementora? Strona na Elementorze z ich blank szablonem i podstawową optymalizacją ładuje się nawet poniżej 2 sekund.

Inna kwestią jest to, @siemankojanko: że na twoim miejscu żadnej strony bym nie robił (a na pewno nie już teraz, skoro napisałeś że dopiero niedawno zacząłeś robotę) bo wg mojej kryształowej kuli dojdą ci dodatkowe obowiązki, #!$%@? z tego będziesz miał czegokolwiek, a jak coś się jeszcze #!$%@? (a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siemankojanko: hosting wykupisz już za stowke na rok a pewnie i mniej.

Postaw sobie xampp, a najlepiej kup terminal wyse czy t620 - koszt 200zl i postaw na nim serwer LAMP, jak ise lubisz tym bawić to się przyda na zaś, ja mam postawione na tym home assistant, stronę internetową i zamierzam tez serwer plików NAS/FTP.

Najgorzej z przeniesieniem domeny bedziesz mial bo musisz klucz od goscia zlapac.

ogolem WordPress fajnie