Wpis z mikrobloga

@art212: taki, jaki jest w reszcie instalacji na tym obwodzie, czyli zapewne 3x2,5mm2. Pamiętaj, że kuchenka mikrofalowa 750W ma 750W mocy mikrofal, z gniazdka pobiera zwykle 2x tyle.
@Jarek_P: "Pamiętaj, że kuchenka mikrofalowa 750W ma 750W mocy mikrofal, z gniazdka pobiera zwykle 2x tyle." Co to za teoria gdzie ty to wyczytałeś, stworzyłeś nową definicję "Watów" jeśli tak to podaj wzór który udowadnia to. @art212: A co do odpowiedzi to wystarczy 3x1,5mm
@SuperZenek: ja pierdzielę, słyszałeś o czymś takim, jak sprawność?

Pierwszy, naprawdę pierwszy z brzegu link z google na hasło "kuchenka mikrofalowa pobór mocy":

https://www.prorankingi.pl/blog/ile-pradu-zuzywa-mikrofalowka/

A co do odpowiedzi to wystarczy 3x1,5mm


@SuperZenek: nie można w instalacji zmieniać przekroju przewodu ot tak, po drodze. Działać będzie ale w razie przeciążenia impedancja pętli zwarcia może okazać się niewystarczająca do zadziałania zabezpieczenia.
Tak, 3x1,5 zapewne by tu wystarczył, bo chodzi o krótki kawałek.
@Jarek_P ale OP chyba chce dosztukować kabel od mikrofali, nie w instalacji, chyba? Chociaż nie wiem. Wtedy bym wymienił cały kabel na dłuższy...Jeśli tak to może to zrobić 3x1,5.

Jeśli chce ingerować w instalację to tylko i wyłącznie taki sam przekrój.
@art212
Pierwszy, naprawdę pierwszy z brzegu link z google na hasło


@Jarek_P: nie wiem jak teraz ale przynajmniej ejszcze jakiś czas temu wszystkie domowe kuchenki miały magnetron 1kW, a moc max była tylko wypadkową cyklu pracy i przerwy. Uwzględniając przesunięcie prądu na wielkim trafie tam spokojnie może 10A płynąć, co nie zmienia faktu że 3m przedłużacz spokojnie 1.5² wystarczy
@Jarek_P: Bzdury straszne opowiadasz, wróć się do podstaw jakimi są wzory to może wtedy zrozumiesz że piszesz głupoty. Ponieważ gdybyś je znał to byś wiedział że przy doborze przekraju kabla interesuje Cię P=U*I tak więc w przypadku mikrofalówki wynosi 750W=230V*3,26A. Więc teraz chciał bym poznać twój magiczny wzór. A co do zmiany przekroju przewodu to dobierasz go do urządzenia lecz wiadomo że nie z mniejszego na większy bo to nic nie
wszystkie domowe kuchenki miały magnetron 1kW


@wypokowy_expert: te popularne - tak, widac to nawet po wielkości trafa, one są wszystkie takie same. Ale bywały wyjątki, mam w domu trafo od starego modelu Whirlpoola, takiej kuchenki full-wypas, z wbudowaną wagą i podwójnym wylotem mikrofal, niestety nie pamiętam nazwy modelu, ale samo trafo jest wyraźnie większe.
@SuperZenek

@wypokowy_expert
@Jarek_P

Chyba wiem o co chodzi, kiedyś spotkałem się na jakiejś ultra starej mikrofali że były rozpisane dwie "moce":
Bodajże 750W było napisane z przodu i wg. Producenta była to moc "grzewcza"
Z tyłu na " naklejce znamionowej " było coś koło 1200W i to była moc którą pobierała mikrofala z sieci.

Ale tak jak mówię, to był naprawdę stary sprzęt..
Bzdury straszne opowiadasz, wróć się do podstaw


@SuperZenek: spytam krótko: otworzyłeś chociaż link, który ci podałem? Bo to nie ja opowiadam bzdury, to ty mylisz moc na wejściu (zasilania) z mocą na wyjściu (moc mikrofal), a jedna do drugiej ma się trochę nijak.

Znów pierwszy z brzegu link tym razem do danych technicznych jakiejś mikrofalówki. Na stronie 13 masz dane techniczne:
https://data.fast.eu/manual/40/40036191/40036191-im-pl.pdf

Pobór mocy......................................................................................................................................... 1 200 W
Moc mikrofal ......................................................................................................................................... 700
@Jarek_P: W takim razie musisz napisać do producentów tych urządzeń że stwarzają zagrożenie pożarowe ponieważ w 90% tego typu urządzeń orginalny kabel to 3x1 a według Ciebie powinień być 3x2,5 co jest wręczniespotykane. Dlatego chciał bym poznać wzór na którym się opierasz bo on tu wszystko wyjaśni.
W takim razie musisz napisać d


@SuperZenek: ja nic nie muszę, dla mnie wszystko jest tu jasne. Ty natomiast najwyraźniej wciąż masz problem z brakiem zrozumienia faktu, że mocy mikrofal podawanej przez producentów mikrofal nie możesz sobie po prostu przeliczać według wzoru P=U*I, bowiem nie jest to moc elektryczna, jest to moc mikrofal emitowana przez magnetron. A ten ma swoją niespecjalnie dużą sprawność, więc jeśli chcesz liczyć moc elektryczną pobieraną przez
via Android
  • 0
@Jarek_P to nie z oszczędności bo oszczędność rzeczywiście rzadna. Chodzi o to, że majster od płytek zapomniał przeciągnąć pod nimi przewód na mikrofalę i dupa. Jedyne wyjście to pociągnąć kabel przy bocznej zewnętrznej krawędzi tych płytek i zaakrylować. Dlatego przewód nie może być za gruby.
@art212: w sumie między okrągłym przewodem 3x2,5 a 3x1,5 nie ma znów tak wielkiej różnicy, ale jeśli nawet ten milimetr Cię ratuje i to ma być dedykowane połączenie dla tej mikrofali, to rzuć tam okrągły OMY 3x1,5 i będzie ok. I tylko pamiętaj, by w przyszłości nie próbować tam podmienić gniazdka na podwójne i prócz mikrofali podłączyć jeszcze czajnik albo ekspres do kawy. No chyba, że nie będziesz ich włączał równocześnie
@19ludwik91: @Jarek_P:
Mikrofala 750W pobiera (a to ci niespodzianka) 750W z gniazdka. Jeśli pisze, że Pobór mocy 1200 W a, Moc mikrofal 700 W oznacza, że posiada coś poza mikrofalą (np grill) i to on pobiera pozostałe 500W (oczywiście jak pracuje, tzw tryb combi, jak działają tylko mikrofale to 700W).
Moc oddana do potrawy to już całkiem inna bajka, to właśnie ona będzie mniejsza o tyle na ile pozwoli jej