Wpis z mikrobloga

Nikt na nikogo nie drze japy, nikt nie krzyczy, nikt z #samochody nie trąbi. #rower sobie jadą bez spiny.
Od razu widać, że to nie Polska. Inna kultura, inny poziom daleki od dalekowschodniego i postkomunistycznego.

A u nas tylko spadek po komunie i okrzyk janusza z passerati pedalarze!

#europa
reddin - Nikt na nikogo nie drze japy, nikt nie krzyczy, nikt z #samochody nie trąbi....
  • 123
  • Odpowiedz
Od razu widać, że to nie Polska. Inna kultura, inny poziom daleki od dalekowschodniego i postkomunistycznego.

@reddin:
Moim zdaniem to kwestia infrastruktury a nie „wschodniości”, czy „zachodniości”, sporo jeżdżę po miastach i spoko jest tam gdzie mam fajne ścieżki rowerowe.

Generalnie ludzie się szanują, nikt na mnie jeszcze nie krzyczał, ale ja też potrafię przymknąć oko na jakieś dziwniejsze zachowanie innych. Gorzej się robi w miejscach ze słabą infrastrukturą rowerową, gdzie
  • Odpowiedz
Moim zdaniem to kwestia infrastruktury a nie „wschodniości”, czy „zachodniości”


@Ziombello: Jeździłem samochodem oraz rowerem w różnych krajach. I widzę doskonale, że Polsce w kulturze drogowej i zakompleksieniu bliżej do sowieckiej rosji, niż do zachodu. Infrastruktury nie ma oczywiście, bo istnieje kult samochodu. To się mści i będzie mściło coraz bardziej. Zmiany na lepsze rodzą się w bólach.
  • Odpowiedz
Jeździłem samochodem oraz rowerem w różnych krajach. I widzę doskonale, że Polsce w kulturze drogowej i zakompleksieniu bliżej do sowieckiej rosji, niż do zachodu.

@reddin:
Tu mnie masz, bo ja nigdy poza polską rowerem nie jeździłem a i samochodem nie za wiele, ale nie jeździłem też w sowieckiej Rosji, więc i tak nie miałbym porównania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Infrastruktury nie ma oczywiście, bo istnieje kult samochodu.
  • Odpowiedz
@Ziombello: no właśnie, ale jak przychodzi do zmniejszania prędkości i odbierania pasów w ścisłym centrum, to kwik samochodziarzy. Najpierw trzeba odzyskać przestrzeń i w praktyce uświadomić kierowców, że pozostali uczestnicy są równie ważni. Tylko w wielu miejscach brakuje kompetentnych ludzi, bo potrzebę należy właściwie zdiagnozować i potem przeprowadzić proces, a wszystkie rozwiązania komunikacyjne traktować jak system. Niestety wciąż za sukces uznaje się wymalowanie ciągów piesz-rowerowych, bo na papierze można się wykazać,
  • Odpowiedz
No ale przyznaj chociaż że to się zmienia, teraz w praktycznie każdym planie remontów dróg biorą pod uwagę fajnie zaplanowane ścieżki rowerowe i wreszcie kończą się czasy pchania wszędzie kostki.


@Ziombello: Wreszcie.
  • Odpowiedz
To mało widzisz, mało wiesz. Agresja jest nagminna


@reddin: w tym wypadku normalnie baba wymusiła pierwszeństwo, ale ty też zachowałeś się nieźle XD zamiast poczekać i ją przepuścić to musiałeś przed maską jej przejechać i stwarzać zagrożenie żeby specjalnie pokazać jej że nie ma racji i to właśnie też jest międzyinnymi burackie zachowanie. Jakbyś ją przepuścił nie było by nawet żadnej sprzeczki każdy by się rozjechał w swoją stronę. Jak bym
  • Odpowiedz
w tym wypadku normalnie baba wymusiła pierwszeństwo, ale ty też zachowałeś się nieźle XD zamiast poczekać i ją przepuścić to musiałeś przed maską jej przejechać


Zawsze mnie bawi to victim blaming wykopowe. Jaki przepis złamałem?

i stwarzać zagrożenie


To dobre, ja stwarzałem zagrożenie? XD

żeby specjalnie pokazać jej że nie ma racji i to właśnie też jest międzyinnymi burackie zachowanie.


Ciąg dalszy victim blaming.

Jakbyś ją przepuścił nie było by nawet żadnej
  • Odpowiedz
@reddin: nie złamałeś żadnego przepisu, ale rozsądek nakazuje żeby się zatrzymać i ją przepuścić bo ty jedziesz na rowerze a ona może cię przejechać, jak ktoś wyprzedza cię autem to musi zachować kilka metrów odległości ale jak rowerem ty wymijasz pojazd który złamał prawo to już można przejechać 20 cm od zderzaka? Rób tak dalej w końcu wylądujesz w szpitalu na wózku z rozwaloną głową albo kręgosłupem i wtedy też będziesz
  • Odpowiedz
A część uważa się za ważniejszych bo jadą samochodem, choć przez chwilę nim szef na nich wsiądzie, mogą coś znaczyć na jezdni.


@reddin: i standardowe urojenia w twoim wykonaniu, zeby zrownac z ziemia znienawidzonych blachosmrodziarzy.

Same shit different wpis ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
nie złamałeś żadnego przepisu, ale rozsądek nakazuje żeby się zatrzymać i ją przepuścić bo ty jedziesz na rowerze a ona może cię przejechać,


Victim blaming... nie złamałem to nie złamałem i tyle.

jak ktoś wyprzedza cię autem to musi zachować kilka metrów


1m to nie kilka metrów.

odległości ale jak rowerem ty wymijasz pojazd który złamał prawo to już można przejechać 20 cm od zderzaka?


Tak.

Rób tak dalej w końcu wylądujesz
  • Odpowiedz
@reddin: Nawet nie probuj tłumaczyc typowi bo szkoda na to prądu. Jeden baran tez mnie chciał tu wyjasnic, po tym jak napisałem ze czesto spotykam sie z chamotą i buractwem mimo przestrzegania przepisów. Polackie to bardzo. Mozesz #!$%@?ć dowodów a i tak ameby bedą szukać dziury gdzie indziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@reddin: ale na serio rowerzyści w krajach Beneluksu zachowują się bardzo odpowiedzialnie i nie próbują za wszelką cenę rozbić się wjeżdżając w auta. Polecam pojeździć trochę autem po Kopenhadze czy Amsterdamie, a potem przekonać się jak zachowują się rowerzyści w Polsce.

  • Odpowiedz
Polecam pojeździć trochę autem po Kopenhadze czy Amsterdamie, a potem przekonać się jak zachowują się rowerzyści w Polsce


@DOgi: Jeździłem w Holandii, Danii (Kopenhaga) oraz tydzień temu w Szwecji.
  • Odpowiedz
@reddin: przecież ty typie jesteś częścią tej "dalekowschodniej" toksycznej kultury XD zobacz na ludzi na tym nagraniu (0 ego), a zobacz na siebie. Gdzie tam niby widzisz buraków z kamerką na głowie, którzy jadą na pałę przez miasto i upajają się zwycięstwem, bo ONI MIELI RACJĘ. XD Nie bronię kierowców z twoich konfrontacji, ale można spokojnie powiedzieć że trafił swój na swego.
A victim to byś był jakby cię ta babka
  • Odpowiedz
@reddin: 1. Migające światła z przodu może i są już legalne, ale strasznie #!$%@?ące. Po co?
2. Tak trudno było zwolnić i puścić tę babę? Trzeba było się wpychać między nią a chodnik? Pomyślałeś chociaż o tym że mogła Cię nie widzieć i ruszyć do przodu w momencie gdy przejeżdżałeś jej przed maską?
  • Odpowiedz
przecież ty typie jesteś częścią tej "dalekowschodniej" toksycznej kultury XD zobacz na ludzi na tym nagraniu (0 ego), a zobacz na siebie. Gdzie tam niby widzisz buraków z kamerką na głowie, którzy jadą na pałę przez miasto i upajają się zwycięstwem, bo ONI MIELI RACJĘ. XD Nie bronię kierowców z twoich konfrontacji, ale można spokojnie powiedzieć że trafił swój na swego.


Dobrze, że cię type dupsko piecze, że możesz zostać nagrany. O
  • Odpowiedz