Wpis z mikrobloga

@lukasz-szafran jak musisz za te doradztwo płacić, to lepiej sobie odpuść i już lepiej się spytać na wykopie, chociaż obligacje skarbu państwa to tak prosty instrument, że nawet dziecko by sobie poradziło. Jak będziesz chciał sprzedać je po ponad dwóch latach to kup dziesięcioletnie.
Twierdzi,że oni są tylko pośrednikiem, namawiała do założenia lokaty u nich.


@lukasz-szafran: no to dokladnie tak jak mowilem xD
ja to ciagle mam od nich telefony, namawiaja na pozyczki a potem na lokaty na smieszny procent :D

kara za wykup wczesniejszy to 2 zl od obligacji (ktora kupujesz za 100zl)
po pierwszym roku masz jakies 106zl na obligacji (albo 107). zaplacisz kare 2zl i podatek belki i bedziesz mial ok 103zl,
@lukasz-szafran: chyba tam sa do wyboru na 6%, bierz tak zeby bylo stale oprocentowanie, lepiej mniej a stałe. nie daj sobie wcisnać tego co Ci mowia, ogolnie PKO ma najgorszą oferte ze wszystkich banków, ale obligacje sa pewne, warto brać, ale moze nie na 10 lat tylko na 2-4 lata jezeli są takie opcje.
@lukasz-szafran:
Zastanowilbym się jakie jest ryzyko, że będziesz potrzebował tych pieniędzy. Jeśli duże ryzyko, to warto zastanowić się nad 3 i 4 letnimi obligacjami, wtedy nie tracisz aż tak dużo na wcześniejszym wykupie.

Jeśli ryzyko jest małe, że będziesz potrzebował tych pieniędzy to brałbym EDO, bo jest duża szansza, że po 4 roku wciąż je będziesz miał, a nawet zerwanie ich po 5 roku powinno dać już spoko zysk jeśli infalcja
@lukasz-szafran:
tymi produktami za 500+ się nie interesowałem, ale wyglądają spoko. IMO najwięcej zależy od tego kiedy chcesz wyciągnąć pieniądze, bo jeśli mają sobie leżeć to im dłużej tym lepiej. No i warto zrobić sobie analizę "idę w 6 latki i robię pełny wykup, bo dzieci idą na studia, wynajmę im mieszkanie i jakichś samochód, bo z pociągiem to jest dramat" czy może "kasa MOŻE będzie potrzebna za 6 lat, tak