Wpis z mikrobloga

#gry #ps5
Wlaśnie ukończyłem #returnal
17h 35 zgonów.
Fajny klimat, grafika, dźwięk, motoryka postaci, wibracje, spoko przedstawiona historia i miejscami bardzo satysfakcjonujący bullet hell.
Duza powtarzalnosc, po kilku powtorkach pokoje w kazdym biomie sie powtarzaly, bardzo mala różnorodność przeciwnikow, srednio ciekawe i źle zbalansowane bronie, nudne bossy (nie liczac bossa po 3 biomie-to powinien byc boss finalowy). 5 biom wyraźnie trudniejszy od reszty, siknąłem do głowy z 3 razy zanim go przebrnąłem po czym ostatni biom i ostatniego bossa zrobiłem za pierwszym podejsciem.
Wielka szkoda, ze biomy różniły sie tylko wizualnie-nie liczac ostatniego biomu wszystko bylo podobne, a mogli dodac w kazdym jakas ciekawa mechanike (w arktyce jakies zamarzanie postaci/wody, na pustyni burze piaskowe czy cokolwiek ciekawego a tak to tylko w ostatnim biomie dali dalsze skakanie i elo).
Na plus stopniowe odkrywanie kart, dodawanie mechanik wpływających na rozgrywke no i samo strzelanie, dynamika.
Ogolnie spoko sie bawilem ale imo to jest gra kilku wielkich zalet i wielu mniejszych wad
6.5/10
Prosze o polecenie czegos fajnego na ps5, najlepiej z ps plus extra. Moze byc tez cos na #xbox z #gamepass ale cos mniej oczywistego bo wszystkie oczywistości typu control, wolfenstein itd przeszedlem. Spidermany, days gone, tlou, gow itp na PS tez przeszedlem. Zastanawiam sie nad death stranding ale kurde obawiam się, ze to jest gra od ktorej szybko sie odbije. Slyszalem, ze cut scenki potrafia trwać tam kilkanascie minut... Chciałbym też spróbować kirdys sekiro ale to nie jest dobry moment- lepiej nie zaczynac trudnej gry zaraz po innej trudnej grze, jestem troche niecierpliwy i nerwowy, po trudnym returnalku szybko bym sie zniechecił() xD
  • 13
nudne bossy (nie liczac bossa po 3 biomie-to powinien byc boss finalowy)


@ratollo: nie za bardzo się zgadzam z recenzją, ale ten punkt to mnie już jednak bardzo mocno dziwi. To znaczy bossy w Returnalu nie były wybitnie trudne, ale uważam, że było to celowo zrobione, bo sama droga do bossów była jednak długa i zmuszanie graczy do przechodzenia każdego biomu w całości do bossa 10-15 krotnie nie wyszłoby grze na
via Android
  • 0
@Cinkito ciekawe, fajnie jest poznac odmienne zdanie. Dla mnie (nie liczac bossa po 3 biomie-latajaca czaszka) bossy byly bardzo standardowe. No, moze jeszcze na plus boss ktory podczas walko gral na organach, okej. Reszta nie zrobila na mnie zadnego wrazenia:)
@ratollo: A zapomniałem dopytać, robiłeś true ending w grze, czy skończyłeś na "jednym" przejściu?

A z ciekawych (choć raczej niszowych) gier z katalogu polecam np. Celeste (choć to trudna platformówka), Ghostrunner uważam całkiem ciekawy, Hollow Knight, Blasphemous. Z większych to gier to jeśli nie grałeś to Detroit: Become Human, FF7 Remake, Ghost of Tsushima, Marvel's Guardians of the Galaxy
@ratollo: ogólnie jeśli chcesz sobie pograć ot tak, bez spiny, w przerwie pomiędzy dużymi tytułami to polecam:
- Earth Defense Force 5 (zdaje się, że jest na GamePassie) - taka fajna strzelanka TPP, trochę przypomina Returnal - ale tylko trochę. W największym skrócie biegnie na ciebie tysiąc mrówek wielkości czołgu, ty masz bazookę czy coś w ten deseń i jest fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praktycznie zero
@Arthaniel: :) ja nie jestem dobrym graczem ale returnal opanowałem dosyć szybko. To już 4 miesiące temu, wow. Chyba w wolnym czasie wrócę postrzelać i poskakać :D
Jak grasz na padzie to game changerem jest ustawienie automatycznego sprintu! Mocno ułatwia grę. No i zrezygnowanie ze skoku na X na rzecz l1/r1 bo dzieki temu możesz obracać kamera, biegać i skakać jednocześnie. Na początku chwile irytuje ale potem we wszystkie gry będziesz